Spojené státy americké: Vstup Čechů do země si pohlídají!

Autor: ČTK - 
3. 11. 2014
21:35

Při cestě do Spojených států na nás čeká víc papírování než dříve. USA totiž zpřísnily prověřování občanů ze zemí zařazených do programu bezvízového styku. Mezi tyto státy patří i Česká republika.

Lidé ze zemí, které jsou součástí bezvízového programu USA, budou muset uvádět dodatečné informace do formuláře elektronické žádosti o povolení vstupu do země.

"Tímto krokem chceme posílit bezpečnost programu bezvízového styku a dovědět se více o cestujících ze zemí, od nichž nepožadujeme víza," řekl Johnson.

Washington poukazuje na ohrožení vyplývající ze situace v Sýrii a Iráku, kde se mohou dále radikalizovat bojovníci se západními pasy. Tito lidé dosud mohou snadno procházet letišti nebo dalšími vstupními místy.

V programu bezvízového styku (Visa Waiver Programme) USA je 38 zemí včetně Británie, Francie, Německa, Česka a některých dalších evropských zemí. Z Asie jsou to Japonsko, Tchaj-wan, Singapur a Jižní Korea.

Návštěvníci z těchto států sice nepotřebují do USA klasická víza, ale musí zadat žádost do elektronického schvalovacího systému ESTA a uhradit příslušný poplatek.

"Věříme, že tyto změny nebudou překážkou legálnímu obchodu a cestování mezi naší zemí a našimi důvěryhodnými zahraničními spojenci v programu bezvízového styku," poznamenal Johnson.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

ejvm1712 ( 4. listopadu 2014 11:23 )

Seru na celý zku*vený USA!

tomik007 ( 4. listopadu 2014 01:09 )

Naposledy bylo v CR nejvice ovcanu z UK, ofsem nikoliv z toho zapadniho, na druhem miste byli Czobolandjane a o treti misto se delila Albanie s Moravii - je to tak spravne ???

tomik007 ( 4. listopadu 2014 01:04 )

zase si to tak neber - kazdy z nas se opcas splete, glavu vzhuru

ninka64 ( 3. listopadu 2014 23:38 )

pgga. ( 3. listopadu 2014 23:02 )

Mne tady u nas v CA rikaji GYPSY BITCH Dalsi otazka?

Zobrazit celou diskusi
Další videa