Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Sexuální stávka! Jihosúdánky chtějí mužům odpírat sex, dokud neustanou boje

Sudánské ženy přišly s ambiciózním plánem. Dokud budou muži válčit, doma nic nebude!
Sudánské ženy přišly s ambiciózním plánem. Dokud budou muži válčit, doma nic nebude!  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK, lm - 
25. října 2014
09:21

Jihosúdánské ženy přišly s originálním plánem, jak ukončit občanskou válku, která již více než deset měsíců zmítá tímto nejmladším státem světa. Chtějí své muže donutit přestat bojovat tím, že jim odepřou sex!

Ambiciózní mírový plán oznámila skupina asi 90 aktivistek bojujících za ženská práva, včetně několika členek parlamentu, po setkání v metropoli Jubě.

"Chceme zmobilizovat všechny ženy v Jižním Súdánu, aby svým choťům odepřely manželská práva, dokud je neujistí, že se vrátí mír," uvedly ženy ve společném prohlášení. Autorky nápadu chtějí údajně přesvědčit i manželky prezidenta Salvy Kiira a vůdce rebelů Rieka Machara, aby se k jejich akci připojily.

"Lidé hrozně trpí a jsou to právě ženy, děti a staří lidé, kteří trpí nejvíce," uvedl člen vládní komise pro mír Tobias Atari Okori s tím, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

Konflikt v Jižním Súdánu vypukl v polovině prosince loňského roku. Stojí v něm proti sobě příznivci současného prezidenta Kiira a podporovatelé jeho bývalého zástupce Machara. Každý z nich navíc pochází z jiné etnické skupiny, což vyvolává i národností tření. Kiir a Machar uzavřeli sice v únoru příměří, násilí ale neustalo. Další pokus o klid zbraní nevyšel v květnu.

V důsledku bojů již zemřelo více než 10.000 lidí a 1,5 milionu jich opustilo své domovy. Obyvatelstvo navíc bojuje s katastrofálním nedostatkem potravin. Smrt hladem hrozí až jedné třetině populace země, tedy asi čtyřem milionům lidí.

tarot666 ( 25. října 2014 11:29 )

Koho zajímá nějaká špinavá negerska země?klidně ať vychcipaji

podlesni ( 25. října 2014 10:33 )

No tak se znásilní o pár ženskejch více a problém je vyřešen.

osetrovatel_pavla219 ( 25. října 2014 10:02 )

Když se na ně podívám, tak nevím, zda odpíráním sexu vyhrožují nebo to slibují.

Zobrazit celou diskusi