Kamarádím se Štrougalovou dcerou, hájila účast na papalášově oslavě šéfka Nadace Charty 77

Autor: simao - 
24. října 2014
11:53

Vede Nadaci Charta 77, vyrazila však na oslavu devadesátky zasloužilého komunisty a jedné z hlavních tváří normalizace. Přijde vám to podivné? Paní Boženě Jirků nikoli. Kamarádí se prý dlouhá léta s dcerou Lubomíra Štrougala, může si chodit, kam chce a Štrougal prý není navíc žádný vrah!

Je to trochu bizarní spojení - šéfka Nadace Charty 77, názvu neodvratně spojeného s disidenty, si vyrazila na oslavu komunistického papaláše. Historické rivalitě navzdory. Někdejší komunistický předseda vlády Lubomír Štrougal přivítal mezi hosty i Boženu Jirků s manželem. "Ále, manžel psal s panem Štrougalem paměti, tak jsme ho přišli pozdravit," řekla nejprve Blesku paní Jirků, když prý pro Štrougalovu manželku nesla květinu...

Jenže účast téhle gratulantky zaujala. A tak Jirků prozradila ještě další detaily z toho, co ji pojí se Štrougalovou rodinou. "Jsem letitá kamarádka dcery Lubomíra Štrougala, nejsem jeho generační přítelkyně. Manžel s ním psal paměti, myslím, že velmi zdařilé...," vysvětlovala pak dále na serveru lidovky.cz.

Štrougal má dvě děti - módní návrhářku a podnikatelku Evu Janouškovou, majitelku módního salónu a manželku novináře Jiřího Janouška. A také syna Lubomíra, který je architektem.

Video Zprávy: Nevěrný Michal David! A Charta 77 slaví se Štrougalem! - Blesk TV

"Co bych k tomu řekla? Byla jsem na narozeninách a tím to končí," hájila dál svou účast na oslavě Božena Jirků. "To přece není žádný vrah, ten Štrougal," dodala pro lidovky.cz. Nepodat Štrougalovi ruku, to by jí prý přišlo trapné. "Vždycky jsem si myslela, že on je vnímaný jako ten slušnější z té garnitury," ukončila spekulace ředitelka Jirků, která se za komunistů objevovala na obrazovce Československé televize - v pořadu Nad dopisy diváků.

Po revoluci oslovil Jirků ke spolupráci sám zakladatel Nadace Charty 77 František Janouch. Nadaci založil v roce 1978 - jako konto, na které zahraniční dárci přispívali na normalizačním režimem pronásledované československé chartisty. Po revoluci Nadace rozjela řadu známých charitativních projektů - třeba Konto bariéry na pomoc postiženým, Konto Míša pro Nemocnici Na Homolce, či Ostrovy života na nákup přístrojů pro děti na JIPkách.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jakeline ( 3. listopadu 2014 15:40 )

Štrougal odsouzen nebude jeho dcera leze do zadku ods.

kobyla1 ( 1. listopadu 2014 16:11 )

Jsem zvědav, na koho se bude nadávat a házet vina, až všichni tihle staří komouši pojdou. Takovou KSČM si v parlamentu stejně vydržujou jen proto, aby bylo možné na ně hodit všechny průs.ery a zlodějny, které páchá ta demokratická, pravdoláskařská verbež

kobyla1 ( 1. listopadu 2014 16:07 )

Kde bereš to přesvědčení , že máš pravdu a nelžeš??

kobyla1 ( 1. listopadu 2014 16:05 )

Tak tenhle canc by možná aspiroval na blbost roku

kobyla1 ( 1. listopadu 2014 16:01 )

mememumu: No podle toho co tu poslední dobou meleš ty, mám docela přesný obraz toho, jak hospodský kecy vypadají kašpare. Jestlipak ty si podával trestní oznámení na komouše? Nebo jsi jen udával?Ttakoví komunistobijci jako ty byli ti nejhorší a dnes tu vyřvávají něco o demokracii blbe

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud