Zdravotní sestra nakažená ebolou: Vyléčila se!

Autor: shp - 
20. 10. 2014
16:01

Jako první se na území Evropy nakazila zákeřnou ebolou. Jako jedna z mála nemocných si ale španělská zdravotní setra Teresa Romero Ramos může oddechnout. Z nemoci, na kterou neexistuje pořádný lék, se vyléčila!

Dva předposlední testy zdravotní sestřičky ukázaly hodnoty eboly těsně nad nulou, ten poslední ukázal hodnoty nulové.

„Jsem velmi šťastný, protože můžeme říct, že Teresa nemoc překonala,“ prohlásil její manžel Javier Limon. Zdravotní sestře se dokonce už vrátila natolik chuť, že si včera dala k jídlu klobásu, kterou jí lékaři dovolili.

I když si podle lékařů její tělo vybudovalo protilátky, pobude Teresa ještě nějakou dobu v karanténě, aby se eliminovalo riziko šíření nemoci.

Sestra se nakazila, když pečovala o nemocného kněze z Libérie. Podle vlastních slov se tak stalo, když se rukou v rukavici bezděčně dotkla jeho tváře.

Kněz poté zemřel a sestru hospitalizovali 6. října. Zdravotníci jí podávali lék Favipiravir, ale také protilátky od pacientky, která ebolu přežila. Příběh Teresy, jak se zdá, bude mít dobrý konec.

Video Zvracení, průjem, horečka: Tak začíná EBOLA! Máme se bát? - Tomáš Polák, Reuters

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa