Režisér Václav Chaloupek točí v pražské zoo: Kamba vypráví o rodné Africe!

Autor: Saša Vetkovská - 
20. října 2014
08:00

Gorilí tetička Kamba (41) vypráví pohádky, malý Nuru (2) poslouchá, puberťák Kiburi (4) občas vyrušuje a režisér Václav Chaloupek natáčí v pražské zoo poslední záběry nového zvířecího večerníčku.

 

Třináct příběhů o africké přírodě »nevypráví« goriláčkům a dětem samice Kamba náhodou. „Ona jediná z pražských goril se narodila v africké přírodě,“ objasňuje Vašek Chaloupek, proč je hlavní hrdinkou »gorilích pohádek« právě Kamba.

Začátek každého dílu diváky zavede na 1,5 minuty do pražské gorilí rodinky, pak nás Kambiny vzpomínky na dětství přenesou do její rodné Afriky.

Malý Nuru a s ním i diváci se dozvědí, že si hrála s banánovými listy, proč mají zebry pruhy a další zajímavosti. Večerníček bude Česká televize vysílat začátkem příštího roku.

Jak na natáčení vzpomíná režisér

Největší komplikace

Zapadli jsme v poušti a museli nás z písku vyprostit vojáci.

Největší překvapení

Zjištění, jak jsou gorily lidské, kolik mají lidských vlastností.

Nejkrásnější chvíle

Svítání a západy slunce v Africe.

Nejsmutnější moment

Hrozné je pro mě pomyšlení, že lidé v Africe gorily zabíjejí a jedí.

Blesk Víte, že?

Večerníček bude namlouvat herečka Jana Paulová. Ukolébavku složil opět písničkář Samson Lenk. Po Africe tvůrci najeli 9000 km. Jen v Africe točili 35 dní. Natočili přes 30 hodin materiálu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud