Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Božské duo: Když se papež setká s papežem!

Autor: shp, ČTK - 
28. září 2014
17:04

Chvalte Hospodina, takový pohled se věřícím jen tak nenaskytne! Ve Vatikánu se sešel oblíbený papež František se svým předchůdcem Benediktem XVI. A bylo to setkání plné emocí.

Papež František dnes odsoudil zavrhování starých lidí, což označil za skrytou eutanazii. Řekl to na Svatopetrském náměstí u příležitosti dne úcty vůči starým lidem.

Shromáždění převážně starých věřících ve Vatikánu se zúčastnil také sedmaosmdesátiletý Františkův předchůdce, emeritní papež Benedikt XVI. Ten se na veřejnosti ukázal poprvé od dubna.

„Národ, který se nechová dobře ke starým lidem, je národ bez budoucnosti, protože ztrácí paměť. Často jsou staří lidé vrženi do opuštění, které není ničím menším než skrytou eutanazií! Je to důsledek kultury zavrhování, která tak škodí našemu světu,“ řekl papež.

„Zavrhujeme děti, zavrhujeme mladé, protože nemají práci, a zavrhujeme staré pod záminkou udržování vyváženého ekonomického systému, do jehož středu nedáváme člověka, ale peníze,“ prohlásil papež. Vyjádřil také přesvědčení, že přes těžkosti s vysokým věkem mohou být starší generace "stromy, které dále nesou ovoce".

Vyzval proto k tomu, aby ti staří lidé, kteří nemají rodinu, mohli všude ve světě pobývat v domovech důchodců, které "nejsou vězením, ale plícemi lidskosti ve městě, čtvrti, farnosti". "Je to jako mít doma moudrého dědečka," řekl František na příkladu přítomnosti Benedikta XVI. ve Vatikánu.

zelena.karkulka ( 29. září 2014 21:36 )

 Satanisti oba dva

rudyptak48 ( 28. září 2014 18:40 )

Tys to trefil... komunista s pánbičkářem proti blbosti, i tak se to dá říct.

hrado ( 28. září 2014 18:15 )

Jsi jenom prach obyčejný hňup,který nemá určitě ani úctu k vlastním rodičům,teda jestli vůbec nějaké máš !!!!

hrado ( 28. září 2014 18:13 )

Já také !!! Díky !!

handgood ( 28. září 2014 17:58 )

Co jiného si čekal od hloupého Honzu, ročník 1954.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud