Šef Oleo Chemical unikl vazbě: Po Rittigovi jde domů i Kučera! !

Autor: ČTK, haj - 
28. 9. 2014
11:50

Llobbista Ivo Rittig se již těší ze svobody. Dnes se k němu připojí také šéf firmy Oleo Chemical Radomír Kučera a Rittigův právník David Michal. Vazbě se v případu tunelování firmy vyhnou.

Vazbu žádá státní zástupce pro pět z deseti obviněných v kauze, mezi kterými by měla být další Rittigova advokátka Karolína Babáková, Michalův bratr Petr, Alena Mašková z vedení Oleo Chemical a zakladatelé firmy Michal Urbánek a Kamil Jirounek. Jsou podeželí z toho, že prali špinavé peníze, krátili daně a firmu Oleo Chemical vynutelovali.

"Podal jsem návrh na propuštění mého klienta, a tomuto návrhu bylo vyhověno," řekl pro ČTK Kučerův advokát Daniel Volák. "Můj klient k věci vypovídal, z našeho pohledu se ho obvinění netýká napřímo. Věřím, že postupně vyjde najevo, že v této věci není trestně odpovědnou osobou," dodal Volák. Proti obvinění svého klienta již podal stížnost stejně jako Rittigova obhájkyně Katarína Kožiaková Oboňová.

"Jsem na svobodě," řekl právník Michal. Zároveň potvrdil, že u jeho bratra Petra, který je také v kauze obviněn, byl podán návrh na vazbu. "Myslím, že to obvinění je zcela nesmyslné. Podle policie šlo o to, že by si pánové z Oleo Chemical měli nechat vykrádat vlastní firmu, a ještě s tím souhlasit. Velmi rychle se ukáže, že ta konstrukce policejního orgánu nemá šanci obstát. A pan Rittig na tom nemohl mít žádný podíl," doplnil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

andreslawicky ( 28. září 2014 14:30 )

Tak a je po cirkusu pod vedením agenta Bureše prostě utřel opět hubu

japome ( 28. září 2014 13:11 )

od pohledu křišťálově čistý člověk

tarot666 ( 28. září 2014 12:34 )

Kdo se to koulí,kdo se to valí,Ivánek Rittigů to u soudu balí....

Zobrazit celou diskusi
Další videa