Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Tygr zabíjel i v Praze: Hloupý student se mu šel vykoupat do bazénku

Autor: dce - 
24. září 2014
13:32

Student Univerzity Karlovy slavil konec akademického roku. Opilý ale dostal velmi hloupý nápad, který ho nakonec stál život. V pražské zoo vlezl do výběhu k tygrovi. Silná šelma ho bez okolků zabila. Proč lidé vůbec tak hloupě riskují?

Zvířata v zoo nebo cirkusech nezabíjejí často. Scénář je ovšem často velmi stejný – na vině je lidská blbost. Zvědaví návštěvníci, opilci nebo sebevrazi spadnou nebo vlezou do výběhu nebezpečných šelem a ty jim většinou dají co proto. V několika tragických případech ovšem nešťastníci zemřou. Něco podobného potkalo i studenta pražské Fakulty tělesné výchovy.

Studenta Marka sedmiletý tygr Ligar zabil v roce 1996. Byl to první a zatím i poslední případ, kdy se v Praze něco podobného stalo. Mladému muži tygr pravděpodobně zlomil vaz, když se mu zakousl přímo do krku. Ligar, který zemřel v roce 2004, byl ovšem velmi klidný tygr – podle tehdejší mluvčí zoo, Sylvie Dvořákové, došlo k narušení jeho prostředí. Tygr se víc než cokoliv jiného jenom cítil ohrožený a proto studenta napadl.

Případy jako tento se ale ve světě vyskytují stále. Podobně jako Marek dopadl i mladý muž v Novém Díllí, který rovněž opilý vlezl do výběhu bílému tygrovi. I jeho tygr popadl za krk, tento student ovšem nepodlehl hned – tygr ho vláčel po pavilónu. Trvalo přibližně čtvrt hodiny než muž zemřel.

V roce 2007 tygr zabil jiného muže v Indii. Ten se pokoušel vyfotit si ho skrz mříže a přelezl proto ochranné zábradlí. Tygr a další kočkovitá šelma chytili muže za ruku, kterou prostrčil mříží – muž zemřel na vykrvácení.

jana999 ( 24. září 2014 18:25 )

byl ožralí a nevěděl co dělá, taky tu máme jednoho takového, když se ožere vloupe se do vlastního bytu a ráno se diví, kdo mu vyrazil dveře a jak to, že je všude jeho krev

oslezak ( 24. září 2014 18:10 )

zoo usetrila, tygr se zadarmo nazral

ppadys13 ( 24. září 2014 15:08 )

Jak může být "inteligence" hloupá?

alenam ( 24. září 2014 14:32 )

Vzhledem k tomu že se to vztahuje k případu ze současnosti, nevidím v tom problém. Jinak jde o přirozený výběr. Zkrátka adepti na 100% Darwinovu cenu.

xcarodejka ( 24. září 2014 14:32 )

Bude se to čas od času stejně opakovat, jako je marné varovat řidiče. Snad je to důvod proč o tom píší a mluví.....

Zobrazit celou diskusi