Miminko zemřelo 4 hodiny po povinném očkování: Úřady stoply 60 tisíc dávek

Ilustrační foto
Autor: dce - 
24. 9. 2014
10:43

Teprve čtyřměsíční kojenec zemřel pouhé čtyři hodiny po podání hexavakcíny. Ústav pro kontrolu léčiv okamžitě pozastavil distribuci jedné šarže vakcíny Infarix hexa a v současné době vyšetřuje nežádoucí účinek této látky. Spojitost mezi úmrtím a vakcínou ale zatím nebyla prokázána.

Od roku 2007 je očkování hexavakcínou v Česku povinné. Čtyři dávky látky mají chránit dítě proti celé řadě nemocí jako je tetanus, černý kašel, žloutenka typu B nebo například poliomyelitidě. Pro organismus dítěte je toto očkování poměrně náročné, ale vedlejší účinky jsou velmi mírné. Proto je úmrtí dítěte prošetřováno s nejvyšší obezřetností.

Dítě zemřelo teprve čtyři hodiny po podání třetí dávky vakcíny – rodiče ho našli nedýchajícího, jak informoval server idnes.cz. Dvě předchozí dostalo mimo Českou republiku, protože se jednalo o cizince.

„Časově to neodpovídá alergické reakci. S vysokou mírou pravděpodobnosti šlo o syndrom náhlého úmrtí kojence, který v podmínkách České republiky postihne za rok dvacet dětí,“ prohlásil vakcinolog. Šarže, kterou bylo dítě očkováno, pochází z února letošního roku, děti jí mohly být očkovány mezi květnem a srpnem. Bylo v ní asi 60 tisíc dávek!

Šarže ovšem byla testována – v Belgii nenašli žádné poklesy v kvalitě. Nyní prochází dalšími testy, pokud nebude zavinění smrti očkováním prokázáno vrátí se opět na trh. V současné době se také čeká na pitvu dítěte. Do dnešního dne bylo hexavakcínou očkováno více než tři miliony dětí a podobné případy nejsou známy.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Starsign1981 ( 28. května 2017 14:47 )

Jak může pisatel tohoto článku uvést, ze vakcína byla použita na 3 miliony děti když statistiky od roku 2007 uvádějí zhruba 100 tis deti narozených ročně to mi dává něco přes milion! Do roku 2017! Faktické chyby.očkování přináší rizika a rodičům se nedostává dostatek informací ze strany pediatru.A jestliže stát nebere zodpovědnost za poškozené děti tak se nemůže divit když rodiče odmítají očkovat. A to, ze deckam nedávají možnost docházet do školky a jezdit na lyžařky to je diskriminace. V Německu můžou normálně a jak to ze zaměstnanci skolek také nemají povinnost být řádně proockovani?

alenam ( 24. září 2014 20:13 )

Místo čtyř očkování dvacet čtyři? To tu nikdy nebylo. Co pamatuji, používala se trojkombinace proti záškrtu, dávivému a černému kašli a hepatitidě B. Tetanovka a proti obrně bylo očkování extra a proti meningitidě se neočkovalo vůbec, na což spousta dětí zle doplatila.

kurnika ( 24. září 2014 17:37 )

Očkování může dopadnout strašně. Jednou mi jeden pán vyprávěl, že jeho neteř po očkování zcela ochrnula.

.abcd.abcd. ( 24. září 2014 16:26 )

Co je ti po tom, ty jsi už vyloženě spostá krá.va, drž hubu ty svi.ně vylitá.

.abcd.abcd. ( 24. září 2014 16:26 )

Proboha drž hubu fortuno debilní, ty jen číháš kdo kde udělá chybu a pak se do něho pustíš na místo taktně upozornit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa