Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení 0°C

Proč na mši za zavražděnou Elišku nepřišla její matka? Babička ani biologický otec nechyběli

Autor: Jana Ulrichová, simao - 
24. září 2014
05:02

Desítky lidí se včera se slzami v očích loučily v kláštereckém kostelu Nejsvětější Trojice se zavražděnou Eliškou (†9). Matka zavražděné školačky však mezi nimi nebyla. Na rozdíl od dalších členů rodiny.

Na zádušní mši za Elišku přišla i babička Anna, která ji vychovávala a u které dívenka bydlela. Dorazil i Eliščin biologický otec, naopak její matka chyběla. Co za tím stálo? Možná ji přemohl obrovský zármutek a rozhodla se, že další smuteční akci za svou zavražděnou dceru by už nezvládla.

Důvod však mohl být i jiný, prozaičtější - Eliščina matka patrně již po pondělním pohřbu opustila Klášterec, město, ve kterém přišla o jedno ze svých dvou dětí. A nemá důvod se vracet. Ostatně ještě před smrtí Elišky žila v Lounech.

Vzdálenost však nebyl problém pro jiné účastníky mše. pan Václav z Liberce dojel s manželkou i dvěma dětmi. "Znali jsme ji. Kdysi u nás byla s maminkou v penzionu a seznámili jsme se. Tak jsme se přijeli rozloučit," vysvětlil.

 

Zádušní mši sloužil tamní farář Artur Ściana. Elišku již den předtím doprovodil spolu s rodinou na její poslední cestě. Když v úvodu mše hovořil o tom, jak veselé, milé a bezstarostné dítě Eliška byla, v kostele, zaplněném do posledního místa, byly slyšet vzlyky.

Představa nevinného děvčátka, které její příbuzný odlákal od školy, zneužil a pak ze strachu z prozrazení zardousil, vháněla mnohým slzy do očí. Společně s farářem pak na závěr zazpívali několik písní.

Video Mše za zavražděnou Elišku - Jana Ulrichová
Video se připravuje ...

Bohoslužba trvala zhruba hodinu. Zvony ale pro Elišku nezněly, zloději je totiž už před časem ze zvonice ukradli. Mezi písněmi pro Elišku byly i Říkej mi táto od Jakuba Smolíka, která Eliščině biologickému otci vehnala slzy do očí. Při Ave Maria pak Eliščina babička zapálila za svou vnučku svíčku u její velké fotky, na které byla Eliška s andělskými křídly.

zwil ( 26. září 2014 14:16 )

Kristepane, to je jeden větší dement než druhý. Ty jejich otázky typu "co říkáte tomu, co se stalo" nebo ještě lépe "jak se cítíte" jsou na ránu. Být jedním z těch, co tuhle otázku dostane, tak bych takového demen.ta/demen.tku poslala do prd.ele!!!

koko61 ( 24. září 2014 23:16 )

Víte co? Nechte těch vašich komentáří, vy trapáci na diskusích. Jste odporná a hnusná verbež. Bavíte se tady o hov.ně a nechte Elišku už v klidu, děkuji.

anka ( 24. září 2014 19:43 )

no, hlavne ze ty si nadilka dobra a optimismu

anka ( 24. září 2014 19:40 )

tipr ( 24. září 2014 19:35 )

pořádat vůbec nějaké církevní akce je duševním prokletím .Kostely jsou hodinovým trestáním těch co chtějí věřít že i přes své špatností a zla se posmrtně dostanou do nebe.Dostanou se zcela jistě ale jen do pece a nebo do hlíny.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud