Krvavá móda: Značka prodává zakrvacenou mikinu ze školy, kde došlo k masakru!

Autor: shp - 
16. září 2014
12:16

Ani v Americe, zemi nekonečných možností, neprojde všechno. Oděvní firma UrbanOutfitters sklidila pořádnou vlnu kritiky za to, že nabídla k prodeji zakrvácenou mikinu s logem univerzity Kent, kde v roce 1970 zastřelila národní garda čtyři neozbrojené studenty na demonstraci.

Mikinu navíc nabízela jako jedinou svého druhu a s komentářem: „Ber ji, nebo budeš litovat!“ K mání byla v přepočtu za 2 700 korun. Fotografie obnošené vybledlé mikiny s krvavými stopami obletěla sociální sítě a vyvolala obrovské pohoršení.

„Kdy budou k dispozici trička ze školy Sandy Hook? A budou k dostání i v dětských velikostech?“ zeptal se prodejce na Twitteru jeden z naštvaných uživatelů, který odkazoval na masakr z roku 2012, kdy Adam Lanza postřílel v budově connecticutské základní školy 26 lidí.

Společnost UrbanOutfitters nakonec mikinu stáhla z prodeje a vydala veřejnou omluvu, kterou zaslala i vedení školy. Rudé skvrny prý nemají symbolizovat krev, ale zbytky původního odstínu barvy oblečení. To určitě...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud