Povodně už topí jih Moravy!

Autor: op, ČTK - 
15. září 2014
07:20

Řeka Jevišovka v noci na dnešek kulminovala na stupni ohrožení ve Výrovicích a Božicích na Znojemsku, v Hrušovanech nad Jevišovkou se vzestup hladiny zastavil. Povodňové stupně mají na jižní Moravě ještě další tři místa. Vyplývá to z internetových stránek Českého hydrometeorologického ústavu a vodohospodářů. Hladiny řek zvedl víkendový vytrvalý déšť.

V Hrušovanech se hladina Jevišovky před soutokem s Dyjí zastavila nad 230 centimetry. Stupeň ohrožení zde podle webu vodohospodářů platí, pokud voda vystoupá nad 220 centimetrů. V Božicích se kolem 5:30 hladina vrátila na druhý povodňový stupeň, tedy pohotovost.

Na Dyji v Nových Mlýnech a Ladné na Břeclavsku je zatím první povodňový stupeň, tedy bdělost. Obě místa leží pod vodní nádrží Nové Mlýny. Bdělost trvá také na Želetavce ve Vysočanech na Znojemsku, tam už ale hladina klesá.

V Jevišovicích na Znojemsku se v neděli Jevišovka vylila z koryta a zaplavila zhruba desítku rodinných domů. Muselo je opustit asi 15 lidí, nikomu se nic nestalo. U nádrže Nové Mlýny se poblíž Dolních Věstonicích vlivem deště sesunul svah a poškodil silnici. Jen za neděli jihomoravští hasiči zaznamenali v souvislosti s počasím nejméně 130 výjezdů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

sores ( 15. září 2014 11:37 )

Takto dopadají zátopové oblasti!Prodat a pryč ze zátopových oblastí.Hlavně z dosahu řek a potoků!

jaromir123 ( 15. září 2014 11:36 )

Pro méně chápavé - pojistím si na 1 mil. - dostanu 1 mil, pojistím na 4 mil. dostanu 4 mil. No a v bance dostanou úrok do 2% - v čem je ta výhoda, když jim voda vezme barák ?

ivuska1 ( 15. září 2014 10:57 )

pokud pomohou jenom kolik si lide zaplatili, tak nemusi byt pojistovny. Lide si penize muzou urocit v bankach a budou na tom daleko lepe.

jaromir123 ( 15. září 2014 09:18 )

Pomohou tolik, kolik si lidé zaplatili. Pojišťovna není dobročinná firma.

ivuska1 ( 15. září 2014 09:11 )

Tak si vy nenazrany pojistovny prestante stavet palace za prachy lidi a temto chudakum pomozte !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud