Černý trh s alkoholem stále funguje: Podvodníci mají nové triky!

Autor: haj - 
14. září 2014
22:24

Ještě stále nebyly nalezeny všechny životu nebezpečné lahve alkoholu s přidaným metanolem. Podvodníci navíc našli další metody, jak alkohol ošidit a okrást tak stát na daních.

Metanolová kauza propukla na podzim roku 2012 a od té doby má na svědomí již téměř padesát lidských životů. Stále se ještě nenašly všechny lahve s takto pančovaným alkoholem, a tak nebezpečí otravy metanolem hrozí neustále.

Při celní kontrole v Bystřici pod Hostýnem bylo tento týden objeveno 500 lahví s absintem firmy VAPA Drink, vyrobených v roce 2012. Absint v sobě obsahoval 20 procent z jedovatého metanolu.

V současnosti se zřejmě již podvodníci metanol do lahví přidávat bojí, ale rozhodně s pančováním nepřestali. Jen vynalezli nové způsoby, jak stát připravit o miliardy korun na daních. Nyní například nově šejdíři přidávají technický líh, z kterého předtím odstraňují denaturační složku.

Celníci ze Zlínska objevili počátkem týdne kolem 21 tisíc litrů neoznačeného alkoholu, připraveného k distribuci. Nelegální alkohol tedy na trh dávají i legální výrobci, kteří mají povolení daňového skladu.

„Zaznamenáváme významné množství laciných lihovin, u kterých evidentně nebyla zaplacena daň,“ varoval výkonný ředitel Unie výrobců a dovozců lihovin Jaroslav Burkart.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 15. září 2014 01:25 )

Kradouskova kletba z hrobu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud