Obama: Zlikvidujeme teroristy, kteří popravili americké novináře!

Autor: shp, ČTK - 
11. 9. 2014
07:17

Baracku Obamovi došla trpělivost v boji s terorismem. Spojené státy se podle něj nebudou rozpakovat udeřit v Sýrii proti radikálům z hnutí Islámský stát (IS). Prohlásil také, že do Iráku vyšle 475 amerických vojenských poradců, kteří se ale bojových operací nezúčastní. Teroristé z IS jsou zodpovědní za popravy amerických novinářů Jamese Foleyho a Stevena Sotloffa.

Americká armáda prozatím podniká nálety na radikály z IS v Iráku. „Dal jsem jasně najevo, že dopadneme teroristy, kteří ohrožují naši zemi, ať jsou kdekoli,“ řekl Obama v projevu. „To znamená, že se nebudu rozpakovat podniknout akci proti ISIL (Islámský stát v Iráku a Levantě, nyní vystupuje jako IS) v Sýrii, stejně jako v Iráku,“ prohlásil.

Obama vysvětlil, že tento postoj vychází z jádra jeho prezidentských principů. „Pokud ohrozíte Ameriku, nenajdete nikde bezpečí,“ dodal. Šéf Bílého domu rovněž oznámil, že USA posílají do Iráku 475 vojáků, kteří budou pomáhat s výcvikem a vyzbrojováním iráckých a kurdských jednotek.

Nově tak bude v Iráku působit asi 1500 amerických vojáků. Zhruba 750 z nich je nasazeno k ostraze amerického velvyslanectví v Bagdádu. Obama zapojení amerických jednotek do bojových operací v Iráku opakovaně vyloučil.

Obama také řekl, že Washington bude v tažení proti IS úzce spolupracovat s novou iráckou vládou a že USA budou stát v čele široké mezinárodní koalice, která proti islamistům vzniká.

Americký prezident chce nově cvičit a vyzbrojovat umírněné syrské povstalce, kteří bojují proti tamní autoritářské hlavě státu Bašáru Asadovi i proti radikálům z IS. Vyzval proto zákonodárce, aby novelizovali příslušný zákon, který by to umožnil.

Doporučujeme
hanzohatori ( 12. září 2014 11:21 )

 Zatím zlikvidovali akorát ty, kteří měli ropu a samostatnou politiku. Teroristů je 100x víc než když z jejich údajnou likvidací začali. Teroristy umíte akorát vyzbrojit a vycvičit a na nějakém novináři vám houby záleží, to jsou jen ubohé záminky. Na pietních akcích se teatrálně držíte za srdce, ale máte na rukou krev statisíců civilistů včetně 10 000 mrtvých dětí v Sýrii, které zahynuly v důsledku vašeho teroristického tažení planetou... Nejste nic jiného než teroristi, vrazi a zloději, kteří si hrají na mírotvorce a ochránce lidských práv... To zase bude legrační, jak budou politologové vysvětlovat, proč místo teoristů budete bombardovat Syrskou republiku...

zabibol ( 12. září 2014 09:40 )

Nejdříve USA musí změnit agresivní a roztahovačnou politiku Ruska a Putlera, který rozpoutává konflikty po celém světě viz. vraždění nevinných civilistů na Ukrajině, Gruzii......

ninka64 ( 12. září 2014 09:01 )

Nejdříve musíte změnit svojí agresivní a roztahovačnou politiku Obamo, rozpoutáváte konflikty po celém světě ....http://www.ceskatelevize.cz/porady/10488437622-americke-stoleti-ocima-olivera-stonea/video/....l hář Obama....http://www.youtube.com/watch?v=Nn2r-uJu-iA

ninka64 ( 12. září 2014 08:59 )

Z kreténa se slušný člověk nikdy stát nemůže, ty jsi toho důkazem, ....http://www.ceskatelevize.cz/porady/10488437622-americke-stoleti-ocima-olivera-stonea/video/

zabibol ( 12. září 2014 08:42 )

Najměte si na to likvidování lidí Rusáky. Ti s vražděním civilistů a terorismem na cizím území mají největší zkušenosti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa