Džihádisti zavolali nemocnému zajatci lékaře: Popravíme tě zdravého!

Autor: Kateřina Rusá - 
7. září 2014
13:38

Zažívací potíže jsou sice nemilé, mohou vás ale zachránit před popravou! Tedy aspoň na pár dní... Islámští radikálové chtějí zajatce napřed vyléčit a teprve pak popravit!

Zabitím britského humanitárního pracovníka Davida Hainese (44) vyhrožují bojovníci Islámského státu už od úterka, kdy oznámili smrt druhého amerického novináře Stevena Sotloffa. Chladnokrevný kat džihádista John se teď rozhodl jeho popravu odložit – Haines má totiž průjem a na popravu ho chce zdravého! Přestože má Brit v nejbližších dnech zemřít brutální smrtí, zavolali mu islámští radikálové doktora, aby ho napřed vyléčil! 

Jeho osud napjatě sleduje celý svět, nejintenzivněji samozřejmě jeho žena Dragana a dvě děti. Z jeho cesty do Sýrie byla manželka právem vystrašená, rozhodně ji v okamžiku partnerova odjezdu nenapadlo, že by se už nikdy nemusel vrátit. Zajat byl jen 10 dní poté, co začal pracovat pro francouzskou charitativní organizaci. Od té doby je prý brutálně mučen. Na popravu musí být ovšem zdravý... 

Má být už třetí 

První šokující video zveřejnili džihádisté koncem srpna – americkému novináři Jamesi Foleymu na nahrávce chladnokrevně uřízli hlavu. Minulý týden stejným způsobem popravili žurnalistu Stevena Sotloffa, přičemž ohlásili, že další na řadě má být právě Haines...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 7. září 2014 15:59 )

Dzihadisti tady jsou - a Svazak s Kobylou zmizeli

frantaklika ( 7. září 2014 15:37 )

je třeba si ujasnit nějaká fakta, džihadisté odjakživa podřezávají krky, ale islamisté tyto barbarské činy neuznávají a byl tam klid, američané byť zprostředkovaně vyzbrojili džihadisty, jednoduchou trojčlenkou dojdeme k tomu, že američané vraždí své lidi, vždyť oni i mluví dokonalou angličtinou!! Nedémonizujme muslimy, jsou jiní, ale nejsou fanatici!! Nenechme si vymývat mozky, aby určitá skupina mohla profitovat z prodeje zbraní kamkoli, třebas i na tu Ukrajinu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud