Ebola v Německu: Jandová se bojí o dceru, pro Gotta problém navíc!

Autor: kl, lbp, tp - 
20. srpna 2014
08:16

Karel Gott (75) slyší v poslední době jednu špatnou zprávu za druhou, ebola v Německu je před jeho vystoupením v Lipsku další rána, která ho znepokojuje. A Marta Jandová (41) má v Německu nejen dceru, ale i kapelu. Navíc ji čeká cesta do Berlína, kde se nebude moci napít ani po kamarádech či jim dát pusu. Nikdo si nemůže být teď ničím jistý...

Marta Jandová: Strach o dceru

V Německu je Marta Jandová (41) díky své kapele Die Happy jako doma. Maminka roční Marušky se netají tím, že kvůli ebole žije v nepředstavitelném strachu.

„Je to hrozné. Ta nemoc nás začíná obkličovat, ta paní, co byla s nemocnými ve styku, musela s někým letět v letadle, mohla nakazit spousty dalších lidí,“ nechápe zpěvačka. Navíc o víkendu má právě do Berlína jet kvůli své kapele. „Když se ebola přenáší tělesnými tekutinami, opravdu se budu bát klukům z kapely dát vůbec pusu,“ přiznala skličující pocity Marta.

Gott: Další negativní zpráva!

Strach z eboly má i Karel Gott (75), který se 29. srpna chystá do Lipska, kde ho čeká vystoupení v přímém televizním přenosu. „Další negativní zpráva! Jako by jich bylo v posledních týdnech málo… Samozřejmě mě to znepokojuje, stejně jako spoustu dalších lidí,“ řekl Blesku.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyčkává

Úřad vlády

„Premiér Bohuslav Sobotka na poslední schůzi vlády situaci kolem eboly velmi intenzivně řešil s ministrem zdravotnictví a zadal mu vypracovat analýzu, což udělal. Aktuálními informacemi se budeme zabývat.“ Martin Ayrer, mluvčí Úřadu vlády ČR.

Ministerstvo financí

„V případě, že by se to potvrdilo, tak by se musela přijmout hygienická opatření, což znamená i zvýšení kontroly na hraničních přechodech a letištích. Museli bychom mít také připravené a já si myslím, že na to jsou zařízení, kde by ti případně nakažení lidé byli izolováni. Na to jsou ale jasné postupy.“Andrej Babiš (59, ANO), vicepremiér a ministr financí.

Ministerstvo zahraničních věcí

„Situaci monitorujeme a v případě potvrzení nákazy zareagujeme odpovídajícím způsobem. Odhadujeme, že v Německu žije asi 100 tisíc Čechů.“ Johana Grohová, mluvčí Ministerstva zahraničních věcí ČR.

ruudazvostravy ( 20. srpna 2014 21:20 )

Drahey čů.ráku,ty seš to hlava pomazaná,chitrey jak TV Nova.

ruudazvostravy ( 20. srpna 2014 21:16 )

Čárlí má holt po vtákách,fčelka Mája uš sy asy nevrzne a céruška toho holohlavýho bandyty může jýt mýsto do Dojčlandu sem tam na vycházku do Perlofki,páč možná za vokazování kchundy nahrábne výc neš za ten jejý rokenról.

zdrclamrdka ( 20. srpna 2014 12:55 )

nas.erte si a chcípněte, měli ste to udělat už v pětačtyrycátom a byl by od vás pokoj za to vraždění ve válce vi kur,vy

gabcakovamatinka ( 20. srpna 2014 12:38 )

Za vším hledej prachy....proč by společnosti rušili lety? Jsou to milionové stráty! Vlády kašlou na lidi....mocipáni mají vlastní letadla Zákaz opouštět postiženou zemi, izolovat. A Jandová? Proč se tam cpe? Na prahu 40citky povila zdravou dcerku a bálí jí dobré bydlo. Místo aby ten rok věnovala dceři tak to tahá po koncertech.

berlin71 ( 20. srpna 2014 12:03 )

SOS hlasim se z Berlina .Cesi prijedte nam na pomoc!!!!!!!!!!!!!!!! Na chodnicich se tu povaluji lide. Pardon to uz nejsou lide ale Zombies.Humanitarnim dobrovolnikum SKINHEADS dochazi veskera nadeje situaci zvladnout.Hambursky pristav je preplnen muslimy hromadne opousteni Nemecko.Nezbyva nam uz nic jineho nez verit ze her Gott ucini zazrak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud