Záhadný ruský konvoj s pomocí: Veze rakety a BUKy, vtipkuje internet

Autor: dce - 
14. srpna 2014
11:46

Humanitární pomoc, kterou v úterý ráno vyslalo Rusko na jihovýchodní Ukrajinu, stále bojuje se zákazem k překročení hranic. Od středečního poledne parkovalo téměř tři sta vozů s jídlem, léky a dalšími důležitými věcmi na ruské straně hranic. Ukrajina totiž stále nesouhlasí s převezení na jejich území a celý svět se ptá, jakou pomoc vlastně Rusové posílají...

Podle údajů ruské strany je obsah nákladních automobilů na místě kontrolován Červeným křížem, jenž souhlasil s doprovodem konvoje na Ukrajinu. Podle mluvčí Červeného kříže ale není možné sdělit, kudy konvoj bude putovat a jak se na Ukrajinu dostane. „Plán cesty se stále mění, obě strany spolu nadále probírají detaily,“ prohlásila.

Ukrajina i celý západní svět se obávaly, že se Rusko snaží k ukrajinským vzbouřencům převézt zbraně a provést rychlý útok. To se podle všeho zatím nepotvrdilo. Stále se ale objevují obavy z pokusu o obsazení doněcké oblasti. Ve čtvrtek ráno část konvoje vyrazila na jih směrem k Rostovu na Donu, jak informoval server novinky.cz.

Proč z Voroněže, kde náklaďáky celou středu parkovaly, vyrazila jen třetina aut, není známo. Podle předběžných informací se z měst jako je Kyjev, Charkov a Dněpropetrovsk vydají na pomoc k Luhansku ukrajinské nákladní vozy s humanitární pomocí.

Video Ukrajina - Reuters

Co Rusko posílá?

Celkem prý 2000 tun základních potřeb – mezi nimi např. 400 tun obilovin, 100 tun cukru, 62 tun dětské výživy, 54 tun lékařských potřeb, 12 tisíc spacích pytlů a 69 mobilních elektrických generátorů.

Konvoj sleduje díky twitteru celý svět, některé postřehy jsou přinejmenším podezřelé:

japos22 ( 14. srpna 2014 21:45 )

Když není Blesk pro tebe dost důvěryhodný - jsi na špatné diskusi, debile.

japos22 ( 14. srpna 2014 21:36 )

Je mi potěšením s tebou nekomunikovat - když neumíš ani číst vylízanče, napsal jsem ti, že předpokládám, že nečteš jen Blesk, tak se tu neztrapňuj - a co je běžně dostupné na internetu si snad najdeš - vlastně nenajdeš, raději budeš donekonečna držkovat, tlamo

djaba ( 14. srpna 2014 21:34 )

"Zlý" Putin veze Ukrajincům jídlo a léky .Každý soudný člověk pozná , že by se do kamionu těžko rakety vešly .A hodní Ukrajinci nám a západu za podporu ,za embargo zavře plyn a ropu .Tak to je ,co je z východu ,stojí za h@vno.

japos22 ( 14. srpna 2014 20:57 )

Tý jo, fakticky to je šňůra super "myšlenek"

japos22 ( 14. srpna 2014 20:56 )

Přestaň blbnout

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud