V Afghánistánu byl zraněn další Čech! Armáda změní taktiku

10. 8. 2014
12:51

Češi mají poslední dobou v Afghánistánu smůlu. Před měsícem padli u základny Bagrám čtyři naši vojáci a pátý po převozu do nemocnice, teď došlo ke zranění dalšího Čecha. Navíc jen několik dní poté, co se čeští vojáci vrátili na hlídky.

K incidentu došlo při střelbě na hlídku, zraněný Čech obsluhoval střeleckou věž obrněného vozidla. Vedení armády se domnívá, že je nutné zavést některá opatření, aby se takovým událostem dalo předejít. Podrobnosti jsou ale kvůli bezpečnosti utajovány.

„Proběhlo celkové vyhodnocení a analýza obou červencových incidentů, na základě kterých byla přijata adekvátní opatření jak v taktické činnosti, tak ve způsobu provádění patrol," řekla mluvčí generálního štábu Jana Růžičková.

Podle ní se také podobné útoky opakovaly a nebyly ničím výjimečným. „Bezpečnostní situace v oblasti je složitá. V letním období se intenzita útoků na koaliční jednotky pravidelně stupňuje.“

Období léta je tak v Afghánistánu známé spíše jako fighting season (období bojů). Proč tomu tak je? Povstalci jsou totiž v létě zásobováni ze sousedního Pákistánu přes hory, což v zimě není možné kvůli sněhu.

V České strážní jednotce bojující v Afghánistánu slouží 150 vojáků. Po smrti několika našich vojáků v červenci, byla jednotka doplněna a poslední z vojáků se připojil 19. července.

vilda696 ( 11. srpna 2014 06:37 )

zelený mozky změnili taktiku

sharp ( 11. srpna 2014 01:28 )

Vy, kdo tady nadáváte na české vojáky v Afgánistánu, "pláčete na špatném hrobě". Nadávat byste měli na naši politickou reprezentaci, tedy na vládu a parlament. Oni totiž rozhoduji, zda čeští vojáci budou někam vysláni, nebo ne. Obzvlášte v létě jsou vojáci opravdoví hrdinové, protože Taliban má lidi s vypatlanými hlavami a jsou schopni zabít kohokoliv. Vůbec jim nevadí zabít civilisty, vlastní lidi. Fanatismus Talibanu je šílený, tak si to uvědomte !

rentierskej ( 10. srpna 2014 22:22 )

změnily jste na ně náhled?!
hmm, tak ona gravidita změní nejen náhled...!

rentierskej ( 10. srpna 2014 22:21 )

rentierskej ( 10. srpna 2014 22:20 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa