Čecha na Ukrajině vyznamenal šéf separatistů! Brňan je údajně mrtvý

6. 8. 2014
15:00

Válčí na straně separatistů a dostal vyznamenání za statečnost od plukovníka Strelkova, o kterém se spekuluje jako o muži, který nechal sestřelit letadlo malajských aerolinek. Rus ani Ukrajinec to však není. "Jmenuji se Oldřich Grund. Jsem občan České republiky," hlásá muž na videu. Jeho pravost ale není možné ověřit.

Grund má na svém facebookovém profilu fotografie v maskáčích a se zbraněmi z města Kramatorsk, který před měsícem dobily ukrajinské jednotky. Zveřejnil také snímek dokladu vydaného Doněckou lidovou republikou, který ho opravňuje držet zbraň.

Podle některých diskutujících je původem z Novorussiji - mezinárodně neuznaný stát vzniklý spojením Doněcké a Luhanské lidové republiky. Podle jiných ale ruština není jeho mateřským jazykem. Jisté ale je to, že na Facebooku má mnoho českých přátel a statusy píše česky.

Ivo Stejskal padl?

Na straně separatistů stál i Brňan Ivo Stejskal. Před několika dny se ale objevila zpráva, že zemřel při bojích v Doněcku. Ministerstvo zahraničí o něm nemá žádné informace. Pokud opravdu zemřel, mohl být pohřben do hromadného hrobu.

ninka64 ( 3. září 2014 17:34 )

Kde se tu vzaly příspěvky ze 7.8....??????????????

zazra ( 10. srpna 2014 22:11 )

Na obou stranách ano, ale kdo říkal, že je i tento Brňanem?

kobyla1 ( 7. srpna 2014 17:25 )

Nemá cenu se tu hádat s debilní fašistickou chátrou všeho druhu - informace pro ty, kteří umějí používat svůj mozek jsou tady - a není jich tam málo - na diskuzích lze najít spoustu odkazů na pravdivé informace od lidí, kteří mají opravdu zájem si informace najít http://outsidermedia.cz/

vrtajzub ( 7. srpna 2014 08:26 )

vrtajzub ( 7. srpna 2014 08:24 )

presne ako si napísal, zhluk pometených chudákov USA si myliť s RUSKOM ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa