Muž spadl ze 40 metrů z Pastýřské stěny v Děčíně

Muž spadl v Děčíně ze čtyřicetimetrové výšky
Autor: ČTK - 
3. srpna 2014
14:17

Zranění utrpěl šestatřicetiletý muž, který spadl v Děčíně z výšky 40 metrů. Lezl po Pastýřské stěně, kde je takzvaná via ferrata, což jsou zajištěné trasy pro lezení. Podle prvotních informací si muž poranil páteř a má zlomenou stehenní kost. Pro zraněného letěl vrtulník liberecké záchranné služby.

Neštěstí se stalo na Labském nábřeží zhruba ve 12:30. "Podle informací, které zatím máme, muž přelézal z jedné lezecí cesty na druhou, což je zakázáno. Nebyl jištěný a podklouzla mu noha," uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Via ferrata je v centru města otevřena od května. Nahoru se může vydat prakticky kdokoliv, ovšem začátečníci by měli mít k ruce zkušenějšího lezce. Celková výška stěny je 95 metrů, délka trasy je od 150 do 170 metrů. Nahoru vede pět různých cest vytyčených ocelovými lany, které slouží zejména k jištění lezce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud