Nosil dva týdny bombu v trenkách: A právě proto později nevybuchla!

 (Autor: Facebook)
Autor: tp - 
26. července 2014
06:10

Bombový atentátník chtěl v roce 2009 odpálit bombu v letadle. Ta nakonec nevybuchla a začala pouze hořet. Podle oficiální zprávy se tak stalo proto, že Umar Abdulmutallab ji nosil v trenkách po celé dva týdny a tím se rapidně snížila její životnost.

Zamýšlený atentát v roce 2009 v letadle, kde sedělo téměř 300 lidí, se nezdařil z velice kuriózního důvodu. Bomba nevybuchla, protože ji Umar Abdulmutallab nosil ve svých trenkách po celé dva týdny. Tím se snížila její životnost a nálož tak pozbyla svého účelu.

Není to žádný vtip, píše se tak v oficiální zprávě z vyšetřování. Nigerijec chtěl nálož odpálit na pravidelném letu z Amsterdamu do Detroitu, to mu naštěstí nepovedlo. Místo toho bomba začala hořet a po uhašení ohně bylo letadlo posláno na přistání. Mladého Nigerijce poté začaly vyšetřovat úřady a došly k tomu, že čin měl být plánovaný již dlouhou dobu.

Vtipné vysvětlení dal novinářům jeden z vyšetřovatelů "Řekněme, že to bylo (pro bombu) příliš ponižující." Mít kolem svých citlivých míst tak nebezpečnou věc po celé dva týdny však chce velkou odvahu. Naštěstí ale ani ta nebyla teroristovi co platná.

tomik007 ( 26. července 2014 20:32 )

Umar Abdulmutallab - s timhle jmenem se nemuze zdarit nic...

klonklon ( 26. července 2014 11:48 )

v angličtině mi to moc nejde,jsem spíš na ty latinské jazyky,tam jsem doma Tož zdarec jak Brno

klonklon ( 26. července 2014 11:23 )

thank you for not

klonklon ( 26. července 2014 11:01 )

Mmm,to je vážně hodně povedenej kousek A co by jsi řekla před sobotním obědem na tohle?http://www.youtube.com/watch?v=GPvtUjTbV_A

klonklon ( 26. července 2014 10:23 )

To je fakt kombinace k zblití.A takovej hmyz tady obtěžuje planetu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud