Mladíka (†21) zabil v Hrádku tenhle bílý passat: Policie hledá řidiče!

Jedenadvacetiletého chodce srazil řidič tohoto bílého auta a ujel  (Autor: Reprofoto Krimi zpávy FTV Prima, Policie ČR)
Autor: ČTK, simao - 
21. července 2014
20:01

Policie dál pátrá po řidiči, který o víkendu v Hrádku nad Nisou srazil chodce (†21). Mladík na následky zranění zemřel, řidič z místa nehody ujel bez poskytnutí první pomoci. Policie již zajistila vůz, které měl údajně uprchlý muž řídit.

"Ještě tentýž den se nám podařilo zajistit vozidlo, které je podezřelé ze spáchání této dopravní nehody. Jedná se o vozidlo Volkswagen Passat Combi bílé barvy. Zjišťujeme míru zavinění jak ze strany řidiče, tak i ze strany chodce. Vyžádali jsme si lékařské posudky z oboru silniční dopravy a dále i ze soudního lékařství," řekla dnes Krimi zprávám FTV Prima policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

"V této souvislosti žádáme o pomoc případné svědky, kteří k události mohou poskytnout informace o pohybu mladíka na komunikaci a o průjezdu motorových vozidel ulicí Generála Svobody v Hrádku nad Nisou v neděli kolem 04:00, aby kontaktovali linku Policie ČR 158 a pomohli objasnit průběh této tragické nehody a odhalit totožnost řidiče, který zraněného mladíka ponechal na silnici bez pomoci," doplnila krajská mluvčí Ivana Baláková.

Příčinu smrti určí soudní pitva

Zraněného mladíka na silnici v ulici Generála Svobody objevil kolem 04:15 jiný řidič. "Okamžitě se spojil s tísňovou linkou zdravotnické záchranné služby, jejíž dispečink ho do příjezdu sanity instruoval o tom, jak pomoci zraněnému," doplnila Baláková. Přes veškerou jeho snahu ale musela lékařka záchranné služby na místě konstatovat mladíkovu smrt.

"Příčinou smrti mladého muže byla zranění neslučitelná se životem vzniklá s největší pravděpodobností po střetu s autem. Přesnou příčinu zjistí nařízená soudní pitva," upozornila. Kriminalisté už podle ní zahájili trestního řízení pro neposkytnutí pomoci a usmrcení z nedbalosti. Řidiči, který z místa ujel, tak hrozí až šest let vězení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud