Selfie z bombardování: Útoky v Gaze se neobešly bez trendů ze sociálních sítí!

Autor: shp - 
14. července 2014
19:54

Letecké útoky Izraele v Pásmu Gazy neutichají! Židovský stát ostřeluje území ovládané teroristickým hnutím Hamás. Děsivý konflikt, který si v Palestině vyžádal již přes 170 obětí, ale provázejí i moderní trendy známé ze sociálních sítí. Ano, jde o selfie.

Konflik v Pásmu Gazy dnes pokračoval sedmým dnem. Nejnovější údery zasáhly především pozice brigád Kásam, což je ozbrojené křídlo Hamásu. List Jerusalem Post napsal, že armáda se v noci na dnešek zaměřila na základny Hamásu. Mezi cíli byly podle armády také sklady zbraní a munice.

Zatímco umírají lidé, nemyslí všichni jenom na neštěstí. I takovou smutnou událost provázejí selfie. Dost nepochopitelně. „Můj kamarád si vyfotil selfie při izraelském leteckém útoku,“ napsal na Twitter Abdulrahman Nadrah. Na snímku je vidět muž, který se usmívá, zatímco za ním stoupá po explozi dým k nebi.

Židovský stát obyvatele bombardovaných budov před náletem varuje. Nejdřív telefonicky, poté střechu domu zasáhne menší varovná střela, než je poté dům srovnán se zemí. Tato taktika má za úkol minimalizovat civilní ztráty.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud