Děti s onkologickým onemocněním odletěly k moři do Turecka

Autor: Tereza Hodáliková - 
9. července 2014
06:03

Čtyřicet pět malých »úsměvů« se včera sešlo na pražském ruzyňském letišti… Přesně tolik dětí s onkologickým onemocněním totiž odletělo do turecké Antalye na ozdravný pobyt. Na ten mohly odjet i díky Blesku.

„Letos posíláme skoro 100 dětí na ozdravný pobyt. Včera odletěl první turnus, kdy děti odletěly do Antalye a zůstanou tam 14 dní,“ popsal Blesku MUDr. Pavel Boček s tím, že malým pacientům Kliniky dětské onkologie v motolské nemocnici budou k dispozici dva lékaři, jedna zdravotní sestra a tři fyzioterapeuti.

Děti pak bude v době volno rozveselovat zpěvačka a patronka občanského sdružení Sluneční paprsek, které pořádá tyto ozdravné pobyty, Hanka Křížková. „Já jsem taková kulturní referentka. Mám v plánu dětem uspořádat karneval, budu jim zpívat a celkově rozveselovat ty dušičky. A to když se podaří, tak je to ta pravá dovolená,“ prozradila Křížková. Pokud děti budou chtít, v plánu jsou i výlety a návštěva akvaparku. To vše ale až po dopoledních rehabilitacích, které musí podstupovat.

1 744 000 Kč pro děti

Do Turecka se letos podívá s občanským sdružením Sluneční paprsek, které založil MUDr. Pavel Boček, a které pořádá tyto ozdravné pobyty, ve dvou turnusech asi 100 dětí. Peníze jim na to darovala společnost LIDL (950 000 korun) a druhou část děti získaly ze společného projektu Blesku a o.p.s. Život dětem Srdce pro děti (794 000 korun). A na ten přispívají i čtenáři Blesku.

pepatiso ( 9. července 2014 12:05 )

nevím co je špatné ny slovu ku.n-dy.nál?

pepatiso ( 9. července 2014 12:04 )

soudruzi z blesku si žehlí špatné svědomí,levněji by je vyšli odpustky od ***nála duky!Je to faleš od začátku do konce,pošleme pár dětí někde a co tisíce ostatních?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud