Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Propuštěný vrah Pechanec: Chce za každý rok milion a natočit vlastní film! Jako Kajínek

Propuštěný vězeň Vladimír Pechanec seděl za rasově motivovanou vraždu
Propuštěný vězeň Vladimír Pechanec seděl za rasově motivovanou vraždu  (Autor: ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
27. června 2014
06:26

Ve vězení měl strávit 17 let, nakonec ho ale soud po více než dvou třetinách trestu propustil. Vlastimil Pechanec, odsouzený za rasově motivovanou vraždu Roma Absolona, se za tu dobu změnil. Přibral 32 kilo, vymyslel smělé plány. Chce nejen očistit své jméno a od státu získat za každý odsezený rok milion, ale i natočit film o svém životě...

Bezprostředně po propuštění na svobodu novinářům řekl: "Je to velká úleva." Vlastimil Pechanec však stále trvá na tom, že je nevinný. A do konce roku chce požádat o obnovu procesu.

V roce 2003 byl přitom odsouzen na 17 let za rasovou vraždu. Vystřídal řadu káznic, naposledy seděl v Pardubicích. Tam si pro něj také přijel bílý pickup a Pechance odvezl. Patrně za rodinou do Svitav. Jak propuštěný vězeň prozradil TV Nova, jako první si dal na svobodě pořádný biftek.

A spřádá smělé plány. Očistit se, ale také natočit film o svém osudu. "O tom, zda budu chtít obsadit do této role mě, se teprve uvidí. Tento víkend se pravděpodobně bude psát scénář," řekl Pechanec Nově 13 let po vraždě, za kterou seděl. 

Vladimír Pechanec opouští brány pardubické věznice Vladimír Pechanec opouští brány pardubické věznice | ČTK

Od soudu dostal Pechanec zkušební dobu na šest let. Dnes mu je čtyřiatřicet, v minulosti se však hlásil ke hnutí skinheads a 21. července 2001 měl jako dvaadvacetiletý ubodat na diskotéce ve Svitavách po předchozím slovním napadení Roma Otu Absolona.

Znalecké posudky Pechance označily za těžko převychovatelného člověka. Už předtím byl dvakrát soudně trestán za výtržnictví a těžké ublížení na zdraví. Nyní však netouží jen po obnově procesu a očištění. Chce také odškodnění. "V podstatě se dá říct, že za každý rok milion," dodal Pechanec v TV Nova.

pavucinka ( 27. července 2014 17:27 )

Každý vrah si najde důvod, proč co udělal. O tom není řeč. Jsmezdivočelí, jelikož namísto umravnění po roce 89 se ještě více popustil řetěz a nakonec se nevychovaný pes pustil na volno.

pavucinka ( 27. července 2014 17:25 )

Tyhle příkladné tresty ale svět nezmatou. Stejně jsme už známí jako netolerantní národ vůči menšinám, a společnost vdálená stále ještě na hony právnímu státu. Tedy tyto "ohromující" tresty jsou pro ostatní jen divadélkem, a také jím v reálu i jsou.

cipisek17 ( 27. června 2014 12:52 )

Tak proč si neseženou práci, když si to zasluhují?

ernstthal ( 27. června 2014 11:56 )

No politik ti na rozdíl od cikána večer někde v parku nezprc...*** a nerozbije držku.... ..není škoda jako škoda!

ernstthal ( 27. června 2014 11:48 )

To je nějaký podivný zvyk po roce 1989 Do té doby za Rakouska,Masaryka,Hitlera i bolševika to bylo řešeno normálně ..Jeden čas byl povolen odstřel cikánů v lese a to tam sebrali jenom kus větve na oheň pro uvaření ukradený slepice ..Jeden můj prastrýc v Sudetech(před rokem 1781) byl myslivcem a nabíjel určitě rád ...Dnes je to za 17 a je rád nakonec za 13

Zobrazit celou diskusi
Další videa