Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Pražský rabín Sidon prý končí kvůli milence: Okouzlila ho tato Mongolka?

Autor: ex - 
27. června 2014
05:00

Nikoliv únava z dlouholetého vedení českých židů, ale nejspíš mladá milenka je důvodem, proč vrchní rabín Karol Sidon (71) odstupuje. Okouzlila ho prý dívka mongolského původu.

On sám v prohlášení o rezignaci na šéfování pražského rabinátu osobní důvody potvrdil. „… jsem bohužel zjistil, že jsem se pro své zaujetí prací pro obec (…) vyhýbal řešení problémů právě v soukromém životě,“ uvedl.

Kdo je dívka, kvůli níž ho měl teď izraelský rabínský soud rozvést? Podle Židovských listů se jedná o Ojuncacral Tuju (28). Kráska mongolského původu absolvovala pražskou židovskou školu. Tam se asi i poznali.
Židovský web eretz.cz totiž míní, že jejich vztah, přinejmenším v rovině platonické trvá dlouho. Ve čtyři roky staré bakalářské práci Tuja děkuje „E., bez něhož by práce nemohla vzniknout“. Prostřední jméno Sidona je Efraim.
Sidon údajně kvůli ní opustil svojí třetí ženu Vlastu Rút (61), s níž se oženil před dvaceti roky.

Od chvíle, kdy se začalo o jeho mileneckém vztahu mluvit, Ojuna jakoby zmizela z povrchu zemského. Zrušila profily na internetových sociálních sítích a méně se objevuje ve společnosti. „Před měsícem a půl se ale po jeho boku objevovala ještě často,“ řekl nám zdroj z židovské obce.

Z veršů o Ojuně:

Dech, kterým dýchá láska

Ojuna Tuja je most
je černovláska
je dech, kterým dýchá láska
a cesta mezi námi
je píseň moře za vlnami
co ze snů rodí se
jenž nikdo nevidí
kam žádná ruka nedosáhne
silná je tomu, který slábne…

Básničku napsal Martin Wilczek. „Byla kamarádkou mojí expřítelkyně. Vyznání patří jí, ne Ojuně. A ona v tom hraje významnou roli, má specifický dar, specifické nadání. A to je v těch verších zohledněné,“ vysvětluje tři roky staré veršíky.

reknirmareno ( 27. června 2014 13:26 )

Podle clanku konvertovala i ona,tak klidne muzou do toho prastit.

itartas ( 27. června 2014 13:17 )

Doufám, že se nám pan Sidon nehodlá oženit. To by paní z Mongolska musela konvertovat k židovství. To jsou mi věci, no jo, ale srdci neporučíš.

itartas ( 27. června 2014 13:14 )

itartas ( 27. června 2014 13:14 )

reknirmareno ( 27. června 2014 12:59 )

Jeste to muze napsat chlap ze zertu. To jsi nas tedy hezky oklasifikovala.Hruza!

Zobrazit celou diskusi