Zorganizoval děti, aby nůžkami ubodaly stařenku (†81): Soud zamítl jeho předčasné propuštění

Autor: Jitka Pecharová - 
26. června 2014
14:16

Nutil děti vraždit! Blesk.cz byl ve čtvrtek exkluzivně u projednání žádosti o podmíněné propuštění z vězení Vladimíra Gini (44), organizátora vraždy stařenky (†81) v Olešnici na Rychnovsku skupinou dětí. Na 14 let odsouzený muž ale neuspěl. Dál bude za mřížemi valdické věznice.

Soudce muže o čtyři roky dříve na svobodu nepustil, přestože se za něj zaručil spolek na podporu nezávislé justice v Česku, Šalamoun. „Lze těžko pochopit, že ručí za 12krát trestanou a dvakrát podmíněně propuštěnou osobu, která se za toto dobrodiní odvděčila spácháním nejzávažnějšího činu,“ řekl soudce. Přihlédl i k tomu, že podle znaleckého posudku je u Gini možná jen částečná resocializace. K návrhu na podmíněné propuštění se nepřipojil ani ředitel věznice. Během pobytu za mřížemi dostal pět kázeňských odměn, ale také trest za to, že měl na cele schovaný mobilní telefon.

Žádost o propuštění sledovala Giňova matka

Projednávání Giňovy žádosti o propuštění sledovala v jednací síni ve valdické věznici, v níž se ale nemohlo fotografovat ani nahrávat, matka vězně. Do Valdic ji vozem přivezla sousedka. Doufala, že zpět domů do Kostelce nad Orlicí pojede autem i se synem. „Potřebujeme ho mít zpátky jako sůl. Manžel je nemocný, nemá nás kdo vozit k doktorovi,“ řekla Blesku žena.

Giňa měl šanci dostat se z věznice ve Valdicích na svobodu ani ne dva měsíce před 10. výročím vraždy důchodkyně. Ženu v roce 2004 Giňův syn (tehdy 15) s pěti nezletilými kamarády zbili, zkopali, a ubodali nůžkami. Ženě ukradli 2000 korun a peníze prý předali Giňovi, který na malé vrahouny čekal v autě.

V cele s Giňou sedí jeho syn

Odsouzený muž ale dodnes iniciování loupežné vraždy popírá. Čtyři z dětí vzhledem k věku putovaly do výchovných zařízení a pár let už jsou na svobodě. Giňův syn dostal sedmiletý trest. Po jeho odpykání ale na svobodě dlouho nepobyl. Zdá se, že se potatil, a v současnosti sedí za další trestný čin. „Požádal, aby mohl být v cele společně s tátou, tak jsou spolu ve Valdicích. Vnuk by měl být propuštěný příští rok,“ řekla babička dnes již 25letého muže.

Další videa
Články odjinud