Učitelka hrdinka zachránila děti ze studny: Od hejtmana Haška dostala zlatou medaili

25. 6. 2014
12:15

Vyznamenání od hejtmana jihomoravského kraje Michala Haška dostala učitelka mateřské školky Martina Zbytková, která neváhala a skočila do studny pro dvě děti, které tam spadly. Zabránila tím velké tragédii.

Přivolala telefonem záchranáře, po vodovodní trubce se spustila do studny dolů. Oba chlapce chytila pod pažemi, nohama se zapřela o skruž a vysadila si je na klín. Při záchraně chlapců byla spolu s nimi v ledové vodě ve studni, popisují stránky jihomoravského kraje hrdinství učitelky z Bohdalic, která zachránila dvě děti z ledové vody.

Studna byla v tu chvíli odkrytá, někdo totiž ukradl poklop! "Byla to nešťastná náhoda, protože studna je na zahradě dvacet let a byla vždy dobře zabezpečená,“ vysvětlovala ředitelka bohdalické mateřské školy.

Učitelka pak následně skončila vyčerpaná v nemocnici. Záchranku zavolala ještě před svým skokem. A za své hrdinství se dočkala chvály ze všech stran. "Je to hezké. Ale myslím, že by to udělal každý, kdo má srdce," řekla však skromně Martina Zbytková.

Na návrh Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje pak dostala zlatou medaili od hejtmana Michala Haška - za osobní statečnost a nasazení vlastního života při záchraně lidských životů.

zelena.karkulka ( 26. června 2014 00:31 )

Podle mě není důvod udělovat medaili.

meripen ( 25. června 2014 16:31 )

 Zapřela se nohama o skruž. Předtím šlapala vodu. Aby se nám příští týden nezačala vznášet nad hladinou.

dyskrymynacjia ( 25. června 2014 14:58 )

Školka je za děti zodpovědná, já tam nedávám dítě, aby zhučelo do studny, je to snad naprosto jasný, ne? Učitelka hrdinka je sice fajn, ale má svoji zodpovědnost, není tam jen proto, aby si kreslily děcka panáčky...a jestli pani ředitelka podcenila situaci, šup zavřít, podruhé by si to každá rozmyslela...děti nechodí do školky, aby zhučely do studny. A prvotní hlídač v uvozovkách je vedení školky, učitelky.

alenam ( 25. června 2014 14:50 )

Na nikoho nic nehážu. To je zkrátka jedno z pravidel které se musí ve školce dodržovat. Buď pozemek každé ráno zkontroluje k tomu určená osoba a učitelka se musí ujistit že ke kontrole došlo (bývá vyvěšeno a podepsáno) nebo musí pozemek zkontrolovat sama.

lilien. ( 25. června 2014 14:39 )

Niekto zodpovedný by za to mal byť, kto to mal na starosti. Ale na učiteľku to nehádž. Čo má taká vychovávateľka alebo učiteľka na veľkom pozemku najskôr ísť sama kontrolovať každý kúsok pozemku? To koľko by trvalo. A ešte ak sa menia triedy to každú chvíľu by musela robiť..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa