Opilec s 5 promilemi řádil na Jihlavsku: Naboural dva domy, zničil dvě auta!

Pan Zdeněk (51) má za sebou pořádnou opileckou eskapádu. Několikrát boural, nadýchal skoro 5 promile  (Autor: Foto Blesk - Jiří Čada)
Autor: Jiří Čada - 
10. června 2014
20:04

Když přivolané policejní hlídce v neděli odpoledne řidič Zdeněk S. (51) z Kněžic na Jihlavsku nadýchal 5 promile alkoholu, měl už za sebou po zběsilé jízdě nejdříve na kole a pak i v autě dva nabourané domy, poničené obrubníky chodníků v obci a dvě zničená auta včetně toho svého. Pochopitelně taky pořádně naštvané sousedy.

„Podívejte, jak teď maká, takhle však kalí každej den,“ ukazoval směrem k návsi jeden ze sousedů. Tam se právě se strunovou sekačkou v ruce oháněl nenápadný drobný muž. „Nebudu vám k tomu nic říkat. Byla to blbost. Pil jsem, co teklo,“ ohradil se na dotaz Blesku rozpačitě pan Zdeněk. „Za volantem už pít nebudu,“ sliboval vzápětí.

„Za volantem už skutečně pít nebude,“ říká také mluvčí krajských policistů Dana Čírtková. „Policisté mu po dechové zkoušce na místě zadrželi řidičský průkaz a nyní mu hrozí až tři roky vězení,“ zdůraznila mluvčí.

„Vždycky, když do něčeho naboural, vystoupil z auta a šel se podívat co způsobil, pak pokračoval dál v jízdě,“ vzpomínala na Zdeňkovo nedělní odpoledne další sousedka. „Strejda, když nepije je strašně hodnej, ale on vlastně pije pořád,“ povzdechla si Zdeňkova neteř.

Video Mluvčí záchytky v Jihlavě Martin Málek o případu opilce z Kněžic - Foto Blesk - Jiří Čada

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud