Miliardář Kellner nechal hotel Praha rozstříhat: Komunistický palác luxusu zmizel za 3 měsíce!

Autor: Tomáš Lamberský - 
9. 6. 2014
05:01

Tři měsíce stačily k vymazání luxusního komunistického hotelu Praha v pražských Dejvicích z povrchu zemského. Ze železobetonového monstra už zbyly jen trosky.

Majitel, společnost PPF miliardáře Petra Kellnera (50), na jeho místě obnoví park. „Pro odstranění budov byla zvolena moderní technologie »rozstříhání « speciálními stavebními stroji,“ okomentoval rychlost bourání mluvčí PPF Radek Stavěl.

Nyní probíhá odklízení suti a pak budou jámy po objektech zavezeny. „Jako vrchní vrstva bude použita kvalitní zemina a budou dokončeny terénní parkové úpravy,“ uvedl mluvčí PPF s tím, že původní zeleň zůstane na pozemku zachována. Nepodaří se zachránit jen tři stromy.

Byl to pětihvězdičkový hotel

● Hotel Praha se začal stavět v roce 1975, otevřen byl v roce 1981.

● Byl vybudován za 800 000 000 Kčs.

● Měl 136 hotelových pokojů a prezidentské apartmá o 400 m2.

● Všechny pokoje měly výhled na Pražský hrad.

● Sloužil pro potřeby KSČ, k ubytování vládních a stranických delegací.

● Po revoluci byl provozován jako pětihvězdičkový hotel, často ale střídal majitele. PPF ho koupil jako zdevastovaný v roce 2013.

● Někteří architekti byli proti bourání. Stavbu považovali za unikátní, i když megalomanskou.

Odpočinek pod stromy? Jen pro vyvolené

Na místě hotelu býval rozlehlý park již od 19. století. Nově bude ale jen pro vyvolené. „Stane se součástí areálu základní školy a gymnázia Open Gate, který bude umístěn v jižní (dolní) části pozemku, místo zchátralých garáží u ulice Evropská,“ vysvětlil vlastník.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

ev_ita. ( 10. června 2014 21:31 )

Nemá Kellner u toho parku vilu, že by mu ten hotel vadil ve výhledu?

ev_ita. ( 10. června 2014 21:30 )

Víru ti nikdo nemůže vzít.

ev_ita. ( 10. června 2014 21:30 )

Blbečku o tom ví každej. A pročpak se tak rozčiluješ, trefila Chanel achylovu patu co? Jo pravdu nemá většina lidí ráda.

ev_ita. ( 10. června 2014 21:28 )

No a ty jseš naprostej primitiv.

ev_ita. ( 10. června 2014 21:28 )

A co jseš ty blbečku! Kašpárek, který leze Kellnerovi do pr..le. Kellner má kvákat česky a ne anglicky. Každej zbohatlík začne blbnout.

Zobrazit celou diskusi
Další videa