Znásilnění a oběšení dvou sestřenic: V Indii zadrželi pět mužů, dva z nich byli policisté!

V Indii byly hromadně znásilněny a oběšeny dvě sestřenice  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK, pom - 
31. května 2014
12:45

Za strašlivý čin byli zadrženi tři bratři. Podle indické policie to totiž byli právě oni, kdo znásilnil dvě nezletilé indické dívky. Po činu je pak oběsili na strom! Ve vazbě jsou i dva policisté, kteří podezřelé kryli a odmítli se vyšetřováním zabývat.

Indická policie zadržela již pět mužů, včetně dvou policistů, v souvislosti s hromadným znásilněním a vraždou dvou dívek tento týden ve vesnici ve svazovém státě Uttarpradéš. Informoval o tom dnes list Times of India.

Napadené dívky ve věku 14 a 15 let, které byly sestřenicemi, útočníci po činu oběsili na stromě. Celý případ vyvolal v Indii vlnu pobouření. Kromě policistů jsou nyní ve vazbě tři bratři, kteří jsou ze zločinu podezřelí. Podle indických médií byli policisté obviněni ze zločinného spolčení a nedbalosti. Když šly rodiny obětí, které patřily k nižší kastě, případ ohlásit, údajně podezřelé kryli a odmítli se vyšetřováním zabývat.

Tři bratři pak byli obviněni přímo z vraždy a znásilnění. Americká televize CNN s odvoláním na místního vyšetřovatele nicméně uvedla, že obvinění ze znásilnění a vraždy čelí přímo i zadržení policisté.

Dvě dívky zmizely v úterý v noci, když se šly projít do zahrady u svého domu. Byly nalezeny druhý den ráno oběšené na mangovníku. Pitva potvrdila, že byly před smrtí znásilněny.

Indie loni zpřísnila zákony týkající se znásilnění. Stalo se tak po celostátních protestech proti častému násilí na ženách, které vyvolalo šokující znásilnění studentky šestičlenným gangem v jedoucím autobusu v Dillí v prosinci 2012. Žena tehdy na následky zranění zemřela. Soud loni vynesl nad čtyřmi pachateli tresty smrti; pátý spáchal v cele sebevraždu a šestý byl potrestán třemi lety, protože byl v době útoku nezletilý.

Agentura AP napsala, že v Indii, kde žije 1,2 miliardy lidí, je žena znásilněna každých 22 minut. Aktivisté prohlašují, že toto číslo je podhodnocené, protože mnoho obětí případ vůbec neohlásí.

K podobným brutálním napadením došlo v uplynulých dnech v asijských zemích opakovaně. Například v Malajsii bylo nedávno zadrženo 13 mužů za hromadné znásilnění patnáctileté dívky, kterou v opuštěném domě napadali opakovaně. Někteří z nich byli dokonce pokrevně spřízněni. Útoky podle agentury Reuters pobouřily organizace hájící práva žen.

daisies ( 31. května 2014 13:10 )

barbaři

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud