Masakr v Africe: Muslimové zaútočili na kostel! Tři desítky mrtvých!

Autor: ČTK, lm - 
28. května 2014
22:29

Neskutečná krutost! Nejméně 30 lidí dnes údajně přišlo o život ve Středoafrické republice poté, co nejspíš muslimští rebelové zaútočili na kostel v metropoli Bangui.

Ke střelbě a granátovému útoku došlo dnes odpoledne v kostele, kde věřící hledali útočiště před neustálými střety v oblasti. Reportér agentury AP napočítal nejméně 20 mrtvých těl odvezených do nemocnice, márnice ve městě je prý mimo provoz.

Útok je ve středoafrické metropoli od letošního ledna vůbec největší podobnou akcí, ze které jsou obviňováni muslimští rebelové. Sektářské násilí v zemi se dosud zaměřovalo především na útoky křesťanských milicí proti muslimům. Existují proto obavy, že dnešní incident může vyvolat odvetné akce.

Středoafrickou republiku sužuje násilí od loňského březnového převratu, za nímž stálo hnutí Séléka vedené Michelem Djotodiou. Ten se stal prvním muslimským prezidentem převážně křesťanské země. V polovině ledna ale pod tlakem sousedních států odstoupil, neboť nedokázal zastavit násilnosti vyvolané rozbroji mezi muslimskou menšinou a křesťanskou většinou.

cipisek134 ( 29. května 2014 22:58 )

Pro US-anální turisty je to hnus, pro mě pravda. A TO POZOR, JSEM ZARYTÝ ANTIKOMUNISTA. Ale stejně tak jako světový komunismus nesnáším Spojené státy teroristické. Když to vezmeme od počátku, kdo jsou dnešní "Američani" tak každý vzdělaný a tím pádem i rozumný odpoví správně, že potomci kriminálních živlů, vrahů a dalších vyvrhelů z Evropy což dokázali už v začátcích genocidou proti původnímu obyvatelstvu, Indiánům pravým Američanům, které skoro vyvraždili a ty co nevyvraždili nahnali do rezervací. Hitlerův holocaust byl proti tomu procházkou růžovou zahradou. A za to jak se dnes Muslimové chovají také můžeme děkovat USA. Sami si nanotermitem odbouchli WTC což svedli na Al-Kájdu a záminka pro napadení Iráku a dalších arabských zemí byla na světě. Přitom jim šlo jen o ropu. Dále, kdo dal USA právo hrát si na světového četníka? Kdo ten pronárod zval do Vietnamu, Afghánistánu, Jugoslávie? Kam vlezli tam akorát zapalovali ohníčky války. Ovšem jen Arabové si to nenechali líbit a holt se mstí na křesťanech tímhle způsobem. A bohužel na všech, protože logicky nevědí, kteří jsou ti praví co jim ublížili a ubližují, oni nevědí, že to zlo pochází z Washingtonu respektive z Bílého domu. Takže muslimy bych nevinil. Vina je jen na straně USA odkud vždycky přicházel jen svrab a neštovice, stejně tak jako přicházel z Kremlu.

zabibol ( 29. května 2014 08:25 )

Ano, jste k zamyšlení. Napsat takové bláboly může jenom komunistický hnus.

alex0800 ( 29. května 2014 08:20 )

Muslimská genocida křesťanů probíhá po celém světě již od vyhlášení války o ropu, kterou spustil BUSH poté, co si shodili WTC!! Pročpak asi mnoho celebrit a hlavně státníků konvertovalo k Islámu? Neboť vědí, že píchli do vosího hnízda a doplatí na to křesťané, byť nejvíce muslimům v tomto tisíciletí škodili Ti, co konvertovali.. . Je to nářez, leč tam kam vlezli američtí vojáci, započala honba muslimů po křesťanech a řezání jejich hlav. Bohužel takovéto pomsty za zvěrstva muslimům působená teroristy z USA by měli dopadat na Ty, kteří rozhodovali o vyhlazování celých kmenů civilistů pod lží boje s terorismem.. . 3.světová válka započala 11.9.2001, když USA zahráli na svět false flag operaci. Skutečné pozadí je mnohem primitivnější. Jde o mamon ve formě ropy a drog, kterými USA dotují svou shnilou ekonomiku.. . Smutný diktátorský režim v zemi "svobody", jen škoda, že místní si stěžují, že se po 11/9 cítí "very unsecure", jak mi napsalo pár známých z USA!! Celkem k zamyšlení!!

turan ( 29. května 2014 07:01 )

"Muslimové!Vítajte u nás,Európa vás vítá"!

tremenc ( 29. května 2014 07:00 )

 Nasledek cirkvi a blbnuti na pude víry.

Zobrazit celou diskusi