Pětiletá holčička se topila v rozvodněné Úpě: Turista pro ni skočil

Autor: ljš - 
20. května 2014
13:30

Proti rozvodněné řece neměla šanci! Teprve pětiletou holčičku strhl v Úpici na Trutnovsku proud a unášel ji stovky metrů korytem. Naštěstí si jí všiml náhodný kolemjdoucí, který byl na výletě s rodinou, a děvčátko z vody vytáhl.

K neštěstí došlo v pondělí krátce po půl čtvrté odpoledne. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice s několika zásahovými vozidly a čluny.
Ty ale naštěstí nebyly potřeba, protože duchapřítomně zareagoval turista, který pro dítě do vody skočil, vytáhl ho na břeh a začal poskytovat první pomoc.
"Hasiči po příjezdu na místo pokračovali v resuscitaci, ve které se střídali s přivolanými záchranáři. Dívku se po několika minutách podařilo oživit a následně byla letecky transportována do nemocnice v Hradci Králové," uvedl mluvčí hasičů.
Příbuzným zraněné dívky, byla poskytnuta nezbytná psychologická pomoc jedním z hasičů, který k tomu má potřebnou kvalifikaci, protože je členem posttraumatického týmu. Okolnosti nešťastné události šetří policie.

turista.z ( 20. května 2014 17:36 )

Soudě dle tvých dnešních výblitků u článků , si péro klidně zastrč.

turista.z ( 20. května 2014 15:40 )

Nezanedbali to, nehoda, hlásí televize.

turista.z ( 20. května 2014 15:32 )

Někde něco čteš? Navíc tyhle názory si nech pro svoji rodinu. A ještě navíc skáču rád, skaču stále

123_ja ( 20. května 2014 14:15 )

pardon, bratia cesi, kedze u vas je slovenske slovo s.e.k.u.n.d.a vulgarizmus, tak ok, "vteřiny", spokojni?

turista.z ( 20. května 2014 13:59 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud