Matka jí zakázala Facebook: Spáchala kvůli tomu sebevraždu!

Dívka se zabila poté, co jí matka zakázala Facebook. (Ilustrační foto)  (Autor: archiv Blesku)
Autor: tp - 
10. května 2014
10:51

Třináctiletá Aditi Gupta z Indie spáchala sebevraždu po tom, co jí matka zakázala Facebook, protože je příliš mladá. Dívka tuto situaci nezvládla a poté, co matka odešla do práce, se zavřela do ložnice a zabila se. Tato situace znovu rozvířila diskuze o škodlivosti sociálních sítí nejen v Indii, ale i v celém světě.

Trávila prý až příliš času na Facebooku, tak se matka dívky naštvala a poslední slova, která jí řekla, byla "Chci, abys ten svůj účet na Facebooku zrušila, než se vrátím z práce," napsal dailymail.co.uk. To, že tato slova budou osudná, nemohla v žádném případě očekávat. Když se poté matka vrátila domů, našla svou dceru mrtvou v ložnici.

Je to jen z dalších mnoha případů, kdy dítě zbytečně ukončilo svůj život kvůli takové maličkosti jako je účet na sociální síti. Psychologové mimo jiné radí, aby se rodiče snažili co nejvíce omezovat čas dětí na podobných sítích. Jestli se něco změní, to ale není prozatím jasné. Nicméně diskuze v Indii a ve světě je znovu otevřena a sociální sítě se možná dočkají dalších omezení. 

beruska.07 ( 10. května 2014 17:47 )

Já bych FB zakázala do 18 let jelikož v podstatě znemožňuje normální socializaci dětí. Normální je mít kamarády s kterými se dítě schází, hraje si, sportuje, učí se, prožívá dobrodružství,........normální není mít kamarády s kterými se třeba nikdy ani v životě nevidělo, jenom s nimi kecá po síti nebo třeba probírat něco po síti se spolužákem místo pokecat s ním o to u něj doma nebo třeba někde u zmrzliny. Normální je kamarády osobně znát a vybírat si je podle toho jací jsou a ne se hroutit z toho že nějakej blb kterýho dítě ani nezná mu napíše po síti něco hnusnýho. Dítě facebookem ochuzené o normální vztahy a tím pádem i o normální cítění není schopné ani v dospělosti normálního reálného života, jelikož mu k tomu v dětství nebyl dán základ.

peter44 ( 10. května 2014 17:15 )

tyvoole ten redaktor blesku vagner co pise tito clanky musi bejt ale psycho kam na takove hovadiny chodi?az do indie magor mel by navstvit psychiatrickou lecebnu bohnice,tam by mu zakazali facebookon on by skocil z okna,a byl by konecne klid od jeho nesmyslnych clanku v blesku

bibs_7 ( 10. května 2014 16:57 )

Mozno sa tým milá Gupta usetrila od toho, ze by ju jej dearmanzel nanuteny rodicmi o pár rokov polial benzínom pretoze nebol spokojny s vyskou vena.

zlo. ( 10. května 2014 16:44 )

Hloupá otázka od hloupého člověka?

xxxx678 ( 10. května 2014 16:08 )

dobro-

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud