V Praze bude dnes demonstrace za legalizaci marihuany, už posedmnácté!

Autor: ČTK, tp - 
10. 5. 2014
09:07

Dnes ve 12:30 začne v Praze další z mnoha demonstrací za legalizaci marihuany. Ačkoli se zde drogy vyskytují ve velkém, loni nebyly téměř žádné problémy a zadrženo bylo jen sedm lidí. Pořadatelé doufají, že se jim podaří dosáhnout zlegalizování "trávy" či alespoň zredukování zákona o držení marihuany.

V centru Prahy se dnes uskuteční posedmnácté demonstrace za legalizaci marihuany. Sraz účastníků akce s názvem Million Marihuana March je ve 12:30 na Karlově náměstí, odkud se průvod demonstrujících přesune za hudebního doprovodu do žižkovského parku Parukářka, kde bude připraven další program. Na akci budou dohlížet desítky policistů.

Akci pořádá občanské sdružení Legalizace.cz. Letošní demonstrace bude reagovat hlavně na represivní drogovou politiku vůči pěstitelům a uživatelům konopí pro osobní potřebu. Demonstranti by také chtěli upozornit na loňské zásahy policie proti majitelům growshopů, kteří se prodejem semínek konopí a květináčů na jednom místě měli údajně dopustit šíření toxikomanie.

Loni prošlo metropolí kolem 7 tisíc zastánců legalizace marihuany. Akce se obešla bez vážnějšího incidentu, policie ale zadržela kvůli drogám sedm lidí. V Česku je od loňska legální užívání konopí pro léčebné účely, jinak ale marihuana zůstává mimo zákon. Za pěstování nebo přechovávání ve větším než malém množství hrozí postih. Marihuana je podle všeho tuzemskou nejrozšířenější ilegální drogou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

beruska.07 ( 11. května 2014 00:25 )

Jenže ty žiješ v těžkym omylu a vlastně ne jen v jednom. Prvním tvým omylem je že tráva je automaticky předstupněm k užívání tvrdých drog, což je nesmysl. Většina těch co začnou s trávou u ní také zůstanou jelikož není návyková v tom smyslu že není nutné zvyšovat dávky, účinkuje stále stejně a ti co od trávy přejdou na tvrdé drogy by se k nim dostali stejně i bez existence trávy. Druhým tvým omylem je že kuřáci trávy jsou jako řidiči nebezpečnější než konzumenti alkoholu. Vyjde to nastejno. Ten kdo je zodpovědný tak po požití ať alkoholu nebo trávy za volant nesedne a ten kdo je nezodpovědný u toho je jedno jestli je nalitej nebo zkouřenej, snad jenom ti zkouření mají plus v tom že nejsou agresivní na rozdíl od ožralejch.

mortis69 ( 10. května 2014 17:20 )

Máš pravdu.Teď jsem koukal na článek o zhanobení hrobu rodiny Rychtáře.To už je vážně vrchol hraničící s lidskostí. Věř,že mu nefandím,Ivetu jsem měl rád,protože jsem ji poznal osobně,a v té době byla suprová.Opět chybí diskuse,ale po předchozích zkušenostech se ani nedivím

kobyla1 ( 10. května 2014 17:20 )

Líbí se mi, jak za mnou ten debil wimr.dan běhá po všech diskuzích a snaží se mi dokázat, že na něm už se drogy podepsaly víc než hodně. Takže už je to od teď můj osobní retard spolu s uživatelem tvain. To je taky takovej milej človíček, i přesto že ho porodila opice. Tak kluci snažte se a bavte mě, ať je veselo

kobyla1 ( 10. května 2014 17:17 )

No tak nějakou tu historku hoď do placu, ať se taky zasmějem. Přece se nemusej hihňat jen ti patologové

kobyla1 ( 10. května 2014 17:15 )

V tomhle případě to vím moc dobře...směju se idiotům jako jsi ty. Máš pro mě ještě nějaké tvé moudro nebo musíš počkat až se probereš s drogového opojení blbečku?

Zobrazit celou diskusi
Další videa