Prodej akcií v Bakalových bytech vynese téměř 7 miliard!

24. 4. 2014
16:42

Společnost RPG Property a její dceřiná realitní firma Domus dnes zahájily úpis svých akcií. Jejich akcie po něm vstoupí na amsterodamskou burzu. RPG Property vlastní investiční společnost BXR českého podnikatele Zdeňka Bakaly a je mateřskou firmou RPG Byty, správce bytů po těžařské společnosti OKD.

Orientační cena akcie v primární nabídce Domusu byla stanovena na 16,50-20,50 eura. Firma emisí získá podle Reuters asi 38 milionů eur (zhruba miliardu korun). RPG Property prodá 9,9 milionu svých stávajících akcií, což představuje 55 procent jejího akciového kapitálu.

RPG Byty je největším soukromým provozovatelem nájemního bydlení v Česku a v Moravskoslezském kraji spravuje zhruba 44 000 bývalých bytů těžební společnosti OKD. Prostřednictvím RPG Byty vlastní tyto byty skupina BXR. Bakala na počátku měsíce oznámil, že z BXR odchází kvůli vnitřním sporům.

Rovněž za tím ,ůže být ipříprava Bakaly na další kapitálový vstup do těžařské společnosti NWR, jež se potýká s existenčními problémy. Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/ceske-akcie/prodej-majority-v-bakalovych-bytech-vynese-az-sedm-miliard-1080125#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Podle dřívějšího sdělení mluvčího RPG Byty nebude mít vstup Domusu na burzu na správce bytů žádný vliv. RPG Byty získala byty od své mateřské firmy spoluvlastněné Bakalou RPG Industries, která je koupila v roce 2004 spolu s OKD. V privatizační smlouvě se zavázala, že v případě převodu nabídne byty přednostně dosavadním nájemníkům za netržních podmínek, což se ale nestalo.

Nájemníci zapláčou

Podle vyjádření Jiřího Zendulky z BH Securities pro server E15.cz jde v případě zmíněného úpisu akcií pouze o striktní vymezení pro velké institucionální hráče, nikoli pro drobné střadatele, kteří by měli zájem si "svůj" byt koupit například v privatizaci. Těm patrně kvůli ceně nevyjde ani nakoupit akcie svého bytu.

Více na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/ceske-akcie/prodej-majority-v-bakalovych-bytech-vynese-az-sedm-miliard-1080125#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylinkVíce na: http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/ceske-akcie/prodej-majority-v-bakalovych-bytech-vynese-az-sedm-miliard-1080125#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Zástupci firmy Domus nicméně ještě své následující kroky nikterak blíže nespecifikovali.

Za zmínku stojí, že hrubá hodnota majetku firmy Domus na konci loňského roku činila 894 milionů eur. Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) činil 57 milionů eur.

krupan10 ( 25. dubna 2014 13:58 )

vekslák a zloděj Bakala, velkej kámoš pochcanýho degena Hajaji má určitě hodně obdivovatelů, jaký je to skvělý podnikatel.

zabibol ( 25. dubna 2014 09:44 )

Nechápu proč nájemníkům ty byty nedali už tzv. zlatí komunisti?????????

pepen ( 24. dubna 2014 18:25 )

A *** ještě dostane od státu 650 mil.korun,aby mohl zmetek pokračovat v dolech!!!!Aby je nezavřel!!!Takové ***-zlinčovat na náměstí!!!!Doufám,že je postihne ta nejhorší nemoc i tu jeho štětku Maláčovou!!!!Hnus se na něj dívat-odpornej Bakala!!!!!

hejhej ( 24. dubna 2014 18:06 )

Zloděj Bakala za pomoci ČSSD koupil byty za "hubičku" a bez rekonstrukce interiéru a zaplení prodává za nehorázné peníze. Lidé by to neměli od zloděje kupovat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa