Světlo jako ve dne: Nebe nad Murmanskem ozářil vybuchující meteorit!

V noci na neděli vybuchl nad ruským Murmanskem meteor a ozářil celou oblohu.
Autor: pom - 
20. 4. 2014
22:01

Záblesky, které osvítily oblohu, jako by byl den! Takový pohled se naskytl obyvatelům ruského Murmansku v noci na neděli. Mnozí zůstali v úžasu stát a někteří si vzácný úkaz stihli natočit na mobilní telefon. Poblíž totiž spadl meteor!

Záblesky, které osvítily celou oblohu, trvaly pouhých několik vteřin, přesto se několika pohotovým obyvatelům Murmansku a okolních měst podařilo úkaz nahrát na mobilní telefon či autokamery. Meteor, který podle ruské televize RT naštěstí shořel od povrchu Země, vyvedl většinu pozorujících z míry.

Astronomové před meteorickým rojem varovali. Těleso, které se prohnalo murmanským nebem naštěstí žádné škody nezpůsobilo. To ovšem není samozřejmostí: v únoru 2013 dopadl meteorit v okolí ruského Čeljabinsku a uvolnil nejméně třicetkrát větší energii než výbuch atomové bomby nad Hirošimou v roce 1945!

Podívejte se, jak explozi meteoritu natočili místní.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

naidka ( 21. dubna 2014 21:34 )

kobyla1 ( 21. dubna 2014 18:49 )

Prý to nebyl meteorit, ale vrátnice z Černobylu, která se vracela na zem

naidka ( 21. dubna 2014 10:49 )

Krása . Doufám, že si stihl autor videa něco přát.

Zobrazit celou diskusi
Další videa