Nové video exploze továrny v »české« vesnici v Texasu: Bylo to jako výbuch atomovky!

Autor: shp - 
17. dubna 2014
20:55

Přesně před rokem zasáhla West v americkém Texasu tragédie. Ve městě plném českých přistěhovalců vybuchla továrna na hnojiva, neštěstí nepřežilo 15 lidí. Teď se na internetu objevilo nové video, zachycující explozi.

Výbuch, který zabil 15 lidí, zranil dalších 160 a zlikvidoval více než 120 domů, zachytil na svůj mobil jistý Jeff Tobola, který se vracel domů z práce. Video, na němž je jasně vidět neuvěřitelná síla exploze (byla vidět až z dálky 80 km), však zveřejnil až dnes.

„Skoro jste mohli cítit tu obrovskou energii. Bylo to, jako když vybuchne atomovka,“ popisuje. „Po explozi byla jasně vidět vlna energie, která se uvolnila. Připomnělo mi to záběry z akčních filmů,“ dodal jeho syn Mason, který v tu chvíli seděl na místě spolujezdce.

Video teď zkoumá i americký Úřad pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny. Jeho zástupci doufají, že díky novému záběru konečně odhalí příčinu výbuchu, která je i po roce neznámá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud