Moravec otočil a začal být proti nám, říká Drtinová o odchodu z ČT

Daniela Drtinová se rozpovídala o svém odchodu z ČT. I o tom, jak Václav Moravec údajně otočil
Autor: simao - 
11. 4. 2014
12:51

Daniela Drtinová platila za jednu z nejvýraznějších tváří zpravodajství ČT. Okolnosti svého odchodu se nyní vydala popsat do vysílání Frekvence 1, kde zavzpomínala na dění v televizním zákulisí a rýpla si do generálního ředitele ČT Dvořáka i svého někdejšího kolegy Václava Moravce.

Konec Daniely Drtinové na obrazovce ČT je spjatý mimo jiné s peticí nespokojených redaktorů proti ovlivňování obsahu ve zpravodajství. Nyní bez obalu popisuje, jak podpora pro televizní "rebely" začala od některých jejích kolegů postupně opadávat. "Václav Moravec patřil zkraje mezi ty, kteří byli velmi intenzivní v té podpoře a jehož podpora postupem času z nějakého důvodu mizela, až se z ní stala antipodpora," rýpla si na Frekvenci 1 do známého moderátora.

Co jí však na poměrech v České televizi vadilo nejvíc? "Má se prostě pískat rovina za všech okolností," řekla ke svému odchodu ve studiu, kde ji přivítalo ve svém pořadu duo Těžkej Pokondr. Podle Drtinové se to však "rovina" třeba během prezidentské volby v ČT vždy nepískala. "Když slíbíte něco některým mocným, tak je vystřídají jiní mocní a budete v tom kolečku dokola a postupně, krok za krokem, televize může ztrácet kredit... Máme sloužit veřejnosti a ne politikům," dodává rázně.

Likvidační nabídka

Drtinová sice dostala nabídku, aby i přes rozpory s vedením na obrazovce pokračovala, její pořad Interview na ČT24 však chtěli natáhnout ze čtyř na pět vysílacích dní. Tedy přidat i páteční relaci. S tím Drtinová nesouhlasila. "Dělat to denně, bez náhrady, nemáte možnost onemocnět, nemůžete nic, máte pořad na jméno... to je sebevražda," vysvětlila nyní na Frekvenci 1. Doma má 12letou dceru, se kterou se přes týden míjela, obětovat i páteční večery pro práci proto nechtěla. Označila to za "likvidační nabídku". 

Její odchod však poznamenalo více věcí. Třeba pro ni nečekané odvolání z Událostí, komentářů. "Nikdy nikdo neřekl, že bych dělala něco špatně, naopak ještě těsně předtím jsem měla pochvalné reakce od vedení na moje moderování," poukázala Drtinová. Jenže vše prý nebylo takové, jak se zdálo. "Měla jsem tu informaci, že generální ředitel ČT se ptal na mojí práci přímo politiků, takže politici za mnou chodili a dělali si legraci: Danielo, už tady dlouho nebudete, nosí vás generální na zlatém podnose a nabízí vaší hlavu," říká o šéfovi televize Petrovi Dvořákovi, který je prý jistě rád, že si od ní nyní konečně odpočine.

Lehká úchylka

Nad okolnosti svého odchodu se však Drtinová snaží povznést. Dívá se na své kolegy, kteří ji ve vysílání nahradili a nemá s tím prý problém. "Já mám takovou možná úchylku, lehkou. Když se něco stane, co nemůžu udržet, tak pro mě to přestává existovat. Bohužel to zažili i někteří moji bývalí partneři. Já si myslím, že to není úplně hezká vlastnost, že tak rychle zapomenu a ta minulost jako by není, ale na druhou stranu je to celkem výhodný rys v životě, který vám ulehčuje to, co se děje," vysvětlila Drtinová na Frekvenci 1 při rozhovoru s duem Miloš Pokorný - Roman Ondráček.

dzery ( 12. dubna 2014 08:28 )

knichkupců

selmalita ( 11. dubna 2014 17:24 )

Celou tu mnohatisícovou bandu s názvem ČT by patřilo rozprášit.Z jedné to leze jak z chlupaté deky (Kroužková),druhý drmolí (Borek),další mají vadu řeči (Václavek)a pro všechny je společná hrozná čeština zavedená kdysi pramátí Augustovou pod heslem kdo nebude mluvit jako my, nemá šanci.Takže VÍTEJTE v propadlišti dějin a můžete se nechat prodávat u DRAHÝCH knichkupců (kdo si vás ale koupí?).

imperatorcaligula ( 11. dubna 2014 15:02 )

Líbí se mi,jak o nestrannosti žvaní někdo, kdo poměrně okatě přistupoval k hostům podle "ksichtu". Kdo se nelíbil, toho dusila tak dlouho, dokud to dotyčný nevzdal a víceméně souhlasil s tím, co ona považovala za správnou odpověď, kdo se naopak líbil, ten si povídal, co sám chtěl a Drtinová jenom přikyvovala. Těmi, kdo se líbil, byli většinou politici pravice.

xxxx678 ( 11. dubna 2014 14:59 )

Jo,viděla jsem-zajímavé!!!Docela jsem změnila názor na mladého Novotného-je to chytrý chlapík.....a dívej se ve středu jde ten dokument-co o něm mluvil

jindraa ( 11. dubna 2014 14:53 )

možná ji brzy nic jiného nezbyde.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa