"Hledám svoji biologickou matku," napsala na facebook. Teď se setkaly!

Katheryn Deprill díky facebooku našla svou matku, která ji před 27 lety nechala ve fastfoodu (na fotce vpravo)
Autor: ljš, ČTK - 
26. března 2014
10:18

Přes dvacet let snila o tom, že se setká se svou biologickou maminkou, která ji krátce po narození opustila na toaletách jedné restaurace rychlého občerstvení. Teď se to Američance Katheryn Deprillové známé jako Burger King Baby podařilo díky facebooku. A za pouhé tři týdny!

Dívka začala se svým intenzivním pátráním až letos 2. března, kdy na síť Facebook vyvěsila fotografii, na které držela nápis: "Hledám svou biologickou matku... Opustila mě na toaletách v Burger Kingu v Allentownu, když mi bylo jen pár hodin. Pomozte mi ji najít tím, že budete sdílet tuto informaci."

Zpráva se po internetu rychle šířila a o pátrání informovala i mnohá americká média. Tak se dostala až ke Katherynině skutečné matce, která se vydala za právníkem Johnem Waldronem, jenž zorganizoval schůzku.

Američanka se podle agentury AP svěřila, že cítila "čistou radost", když se s ženou, která ji porodila, poprvé uviděla. Jsou si prý velmi podobné. "Bylo to, jako bych se dívala do zrcadla," uvedla Deprillová, nyní již sama matka tří dětí. "Objaly jsme se. Na toto objetí jsem čekala 27 let. Tím se prolomily ledy," dodala. Povídaly si prý celkem čtyři hodiny, vyměnily si vzájemně kontakty a chtějí se opět setkat.

Katheryn odmítla komentovat okolnosti svého narození a důvody, proč ji matka opustila. Jak ale popsal advokát John Waldron, její matce bylo tehdy šestnáct let, byla znásilněna a otěhotněla. Své těhotenství tajila před rodiči a když porodila doma ve svém pokoji, řekla si, že s dítětem nemůže jít do nemocnice, protože tak by se vše prozradilo.

Deprillová přišla na setkání i se svou adoptivní matkou a sedmiměsíčním synem Jacksonem. "Bylo to jedno z nejdojemnějších, nejradostnějších a nejvíce vzrušujících setkání, jaké jsem kdy viděl," popsal právník Waldron. Jak Katheryn uvedla, její biologická matka jí několikrát zopakovala, že svého kroku lituje. "Odpustila jsem jí," dodala dívka.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

lennne ( 26. března 2014 12:30 )

anna1234 ( 26. března 2014 12:04 )

..no to leda že dědictví Já na tahle plačtivá setkání po x letech nevěřím, lidi mezi sebou nemají vytvořené žádné pouto, kdyby mi po letech někdo ukázal ..tohle je tvoje matka, já osobně bych na ní koukala jako na cizí paní. A ještě kdybych věděla, že mě nechala někde pohozenou ..

anna1234 ( 26. března 2014 12:01 )

..pokud měla strach z rodičů, asi věděla proč. Možná nešlo o znásilnění Naše čůza si to odsedí, tahle bude pomalu oslavovaná, že se po x letech s dcerou sešla a mimochodem..jak málo možná stačilo, aby tenkrát holčička taky někde na wc umřela.

jana999 ( 26. března 2014 11:34 )

16 letá holka je ještě dítě, měla strach z rodičů, babyboxy v USA nejsou, horší je ta naše čůza, co ty sví tři zabila a to už měla několik dětí doma a babybox jen 30 km od bydliště

anna1234 ( 26. března 2014 11:31 )

..taky to dojetí nějak nechápu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud