Autistický hacker šmíroval Miss její web kamerou a pak ji vydíral

Autor: ČTK, šim - 
19. 3. 2014
09:01

Dávaje si pozor na své webové kamery! V dnešní době nevíte, kdo vás může pomocí nich šmírovat, aniž byste o tom měli tušení. Své o tom ví americká Miss Teen Cassidy Wolf a několik dalších dívek, které se staly oběťmi hackera. Ten je natáčel na dálku řízeným programem a pak je vydíral! Teď jde za to pykat!

Dvacetiletý student kalifornské vysoké školy Jared James Abrahams využíval svých počítačových dovedností k tomu, aby se podle prokuratury naboural nejméně několika desítkám dívek do elektronické pošty a na jejich profily na sociálních sítích.

Když dokázal proniknout do jejich počítačů, začal na dálku spouštět jejich webové kamery a nahrávat je ve chvílích, kdy byly nahé. Poté je kontaktoval a požadoval, aby mu zaplatily nebo se před ním svlékaly prostřednictvím komunikátoru Skype, jinak snímky zveřejní na internetu.

V USA případ vzbudil velkou pozornost ve chvíli, kdy vůči Abrahamsovi vznesla obvinění jeho spolužačka a loňská Miss Teen USA Cassidy Wolf.

Abrahams se ke svým činům přiznal, což mu spolu se svědectvím jeho rodičů pomohlo k "pouze" osmnáctiměsíčnímu trestu. Jeho matka soud prosila o shovívavost, neboť potomek trpí Aspergerovým syndromem, což je forma autismu vyznačující se neschopností navazovat sociální vztahy. Abrahams prý nechtěl páchat zlo, "jeho motivace byla v podstatě vytvořit si sociální vazby, které jinak nedokázal mít", uvedla jeho matka.

Podle soudu si však byl navzdory psychickému handicapu hacker vědom podstaty svých činů a proto může za svůj pykat.

Doporučujeme
wannabehax ( 28. července 2014 19:26 )

Zdravim, přemejšlel jsem že bych se přihlásil na hackerskej kurz.. konkrétně tady http://www.hacker-academy.cz/ , může bejt docela sranda, šmírovat webkameru Lucce Vondráčkový

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa