365 dní od únosu Hanky a Tonči v Pákistánu: Žijí ještě?!

Autor: Tomáš Koníček, Veronika Kynclová - 
13. března 2014
05:11

Právě rok uplyne dnes od únosu dvou Češek v Pákistánu – Hany Humpálové (26) a Antonie Chrástecké (26). Jejich blízké po celou tu dobu sžírá jediná otázka: Žijí ještě?!

Češky přijely do Pákistánu ze sousedního Íránu a chtěly pokračovat do Indie. Skupinka osmi až deseti ozbrojenců je ale v Balúčistánu zajala a odvezla terénním automobilem neznámo kam.

Od té doby únosci doručili do Česka dvě videonahrávky, tu poslední koncem října. Natočena ale byla 23. srpna a zlomené dívky se v ní loučily se životem. „Až umřu, myslete na mě v superlativech. A nebuďte dlouho smutní, protože budu na hezčím místě,“ žádala své blízké Antonie. „Nevím, kolik času mi zbývá,“ řekla zase Hanka.

Od té doby o nich není vidu ani slechu. Nadějná zpráva zkraje března, že v Pákistánu osvobodili 11 unesených cizinců, se rychle rozplynula – 8 jich bylo z Íránu, 2 z Tuniska a jeden z Jemenu...

Chystají prohlášení

Rodiny obou dívek se proto rozhodly promluvit. „K tomu výročí, nebo jak to říci, vydáme tiskové prohlášení. Ještě přesně nevím kdy,“ uvedla pro server Aktuálně.cz sestra Antonie, Eva Kubíková. „Domlouváme se s druhou rodinou, co přesně tam napíšeme,“ dodala.

Situaci napjatě sleduje i prezident Miloš Zeman. „Právě dnes jsem v dopise pákistánskému prezidentovi na tento případ upozornil,“ sdělil včera Blesku.

TAK ROSTOU OBAVY

16. březen: Blesk poprvé informuje o únosu dvou Češek v Pákistánu.

27. červen: Dorazilo video z 16. dubna, kde dívky mluví o požadavku únosců – propuštění teroristky dr. Aafie odsouzené v USA na 86 let.

17. říjen: Prezident Zeman šokuje vyjádřením, že Česko ví, kde unesené studentky jsou.

31. říjen: Druhé video, natočená 23. srpna. Doslova z něj mrazí: Dívky se totiž loučí se životem...

Video Matky unesených Češek Hanky a Tonči zaslaly teroristům tento vzkaz - /Archiv rodin Hanky a Tonči/

makyjanka ( 13. března 2014 17:26 )

pane Honzo51, predpokladam, ze jste rocnik 51 takze vase smysleni bude ovlivneno necim jinym nez moje) koukam, ze uz vam dochazi argumenty) to o necem svedci. urazit me muze jen inteligent... muzu Vas ujistit ze Vas se to vubec netyka,)))

makyjanka ( 13. března 2014 17:22 )

nechvastam se,nemam to zapotrebi... mluvim ze zkusenosti, ale to vy "vyletni chorvatak" nemuzete nikdy pochopit)

gabreta ( 13. března 2014 14:47 )

Nepamatuju se, že by tam holky někdo z našich politiků posílal. Byla to jejich volba, poznat prostředí a kulturu, tak teď ji asi poznávají do detailu. Bohužel i jejich rodiče! Ruku na srdce. Máte představu, že se nějakej divokej kmen, vyznávající náboženství na úrovni středověku bude bavit s našima potentátama? Já tedy tak naivní nejsem!

honza51 ( 13. března 2014 13:00 )

No kdo za to může, podle "makyjanky", asi stát, že jim nezabezpečil bezpečí. Ona to ví, ona je scestovalá. My ostatní, sedíme doma na zadku, jenom ona sbírá zkušenosti ve světě.

honza51 ( 13. března 2014 12:57 )

Bla-bla-bla-bla, samé bláboly. Nic rozumného. Ano normální člověk půjde třebas do Chorvatska, nebo do "civilizovaných zemí", kde je to riziko menší , ale nezodpovědní jedinci se SCHVÁLNĚ půjdou podívat do zemí, kde je pro běžné turisty nebezpečno a pak se diví a žadoní o pomoc. Ale to vy, takový "cestovatelský brouk Pytlík", přece musíte vědět.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud