Měl papež Jan Pavel II. s milenkou syna? Poláky naštval kontroverzní billboard

Autor: shp, ČTK - 
12. 3. 2014
22:01

Tak tohle prudérní Polsko ještě nezažilo. Rozhořel se v něm spor ohledně kontroverzního billboardu, na kterém je údajně vyfocen zesnulý papež Jan Pavel II. s milenkou a synem. Fotku navíc doprovází nápis Papež rozbité rodiny.

Billboard chce vylepit v dubnu ve východopolském Lublinu nadace Ateismus-Sekularita-Antiklerikalismus. Již nyní na ni podal konzervativní spolek na obranu víry trestní oznámení. Termín kampaně není podle nadace náhodný. Katolická církev totiž plánuje na 27. dubna svatořečení Jana Pavla II.

Nadace chce pomocí billboardu vyvolat společenskou diskuzi o morální integritě prvního polského papeže. Akce má navíc stát na počátku dlouhodobé celostátní kampaně nadace namířené proti údajné aroganci, pokrytectví a hrabivosti katolických kněží.

Během pontifikátu Jana Pavla II. (1978-2005) se několikrát objevily dohady, že papež, občanským jménem Karol Wojtyła, udržoval v Polsku milostný poměr s ženou, se kterou měl údajně dokonce dítě. Tyto spekulace se nikdy nepotvrdily.

Marek Lasota, historik a ředitel krakovské pobočky polského Institutu národní paměti v rozhovoru pro polský deník Gazeta Wyborcza uvedl, že se jedná o cílenou provokaci někdejší komunistické tajné služby. Dezinformaci prý vytvořila v roce 1983 s cílem kompromitovat oblíbeného papeže na Západě a oslabit jeho vliv na opoziční hnutí v Polsku.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

krupan10 ( 14. března 2014 08:31 )

tady je vidět, jací jsou katolíci odporní pokrytci

salto ( 13. března 2014 11:12 )

Jestliže tuto "dezinformaci" vytvořili komouši v r. 1983, tak proč ji použitá teprve nyní? Jinak se říká: suchej tam a mokrej ven, dej nám Pán Bůh dobrej den

rudyptak48 ( 12. března 2014 22:52 )

I kdyby to byla pravda, udělal toho tolik, že tahle maličkost je nepodstatná. Tohle je daleko lidštější a přirozenější, než zneužívání mladých kluků. Někteří apoštolové a papežové byli také ženati a na jejich svatosti jim to neubralo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa