Papež Jan Pavel II. konal zázraky: Bude prohlášen za svatého!

Autor: shp - 
5. 7. 2013
14:01

Jan Pavel II. konal podle církve zázraky! Bude tak prohlášen za svatého. Stejně tak i papež Jan XXIII., který zmodernizoval církev. Dnes o tom rozhodla současná hlava církve, papež František.

Papež František dnes rozhodl o příští kanonizaci svých předchůdců Jana Pavla II. a Jana XXIII. Znamená to, že budou prohlášeni za svaté během ceremonie, jejíž datum ještě není určeno. Mělo by se tak ale stát ještě letos. Spekuluje se o 8. prosinci. Oba zesnulí papežové jsou považováni za nejoblíbenější a nejvlivnější hlavy katolické církve v novodobých dějinách.

Za jana Pavla II. se hroutily komunistické režimy

Charismatický Jan Pavel II., vlastním jménem Karol Wojtyla, stál v čele církve od roku 1978 do své smrti v roce 2005. zemřel v roce 2005. Za pontifikátu polského rodáka se zhroutily komunistické režimy ve východní a střední Evropě.

Jan XXIII. modernizoval církev

Jan XXIII., který byl papežem od roku 1958 do své smrti v roce 1963, svolal historický druhý vatikánský koncil, který vybavil církev pro moderní dobu. Agentura ANSA podotkla, že nedávno byl uznán druhý zázrak potřebný pro kanonizaci Jana Pavla II. V případě Jana XXIII. nařídil František kanonizaci i bez zázraku.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

byvalyvoliccssd4 ( 6. dubna 2016 19:20 )

Ale za ČSSD A KSČ(m)

gogo ( 6. července 2013 12:34 )

Je tu ale jeden problém. Lidé potřebují v něco věřit. Tak jsou celou svoji existenci nastaveni. Bohužel. Člověk je jediný tvor, který ví předem, že zemře. A pokud zjistí, že smrtí končí jeho život, jeho existence, tak to bohužel často neustojí a chová se většinou tak, jak se dnes chová. Zmateně, poživačně, egoisticky, zle, závistivě, hloupě.. Takže věřit pomáhá.. I když ..

gogo ( 6. července 2013 12:28 )

Do nebe půjdou jistě i všichni politici, kteří se podíleli na "navrácení" miliard církvi katolické. Nedovedu si ale přestavit kdo je v pekle. Bohatí darebáci jistě ne, protože ti si koupí ve Vatikánu odpustky a mají pro sebe nebe jisté jako ve středověku. A chudí darebáci ? Kvůli nim snad ani nestojí za to topit pod kotly.

itartas ( 6. července 2013 11:27 )

...když si představím, že ustašovské Chorvatsko likvidovalo Srby jenom proto, že je chtěli udělat katolíky a Vatikán přihlížel jak to tam vraždí hlava nehlava, tak se mi ze všech těch vatikánských svatých zvedá kufr!!!

ivuska1 ( 6. července 2013 10:48 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa