Radikální islamisté vyzývají k vraždě francouzského prezidenta Hollandea!

Hollandovi zřejmě hrozí útok od radikálních islamistů.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK, lvi - 
12. března 2014
13:11

Islamistická mediální skupina v Pákistánu vyzvala v úterý na internetu radikální muslimy ve Francii, aby zde páchali pumové atentáty a zavraždili prezidenta Françoise Hollandea. Má se podle ní jednat o odplatu za probíhající francouzské vojenské intervence v Mali a Středoafrické republice.

"Ani Hollande, ani jeho vojáci nezažijí ve Francii klid, dokud muslimové v Mali a Středoafrické republice ho nezažijí doma," stálo podle webu deníku Le Figaro kromě jiného v prohlášení organizace blízké Al-Kaídě islámského Maghrebu (AQMI), severoafrickému křídlu mezinárodní teroristické organizace Al-Káida.

Pařížská prokuratura začala s pomocí protiteroristických a dalších policejních sil hrozbu vyšetřovat. Prezidentský Elysejský palác prohlásil, že bere věc vážně a je velmi obezřetný.

Deník připomněl nedávné varování ministra vnitra Manuela Vallse, že ve Francii žijí desítky jednotlivců z řad islamistů, kteří představují hrozbu a jsou předmětem zájmu tajných služeb. Tyto lidi označil za "vlky samotáře" islámské svaté války, džihádu.

reggina ( 12. března 2014 18:22 )

dyt ve francii tech arabu je vic, nez francouzu

jana999 ( 12. března 2014 18:19 )

ono někoho zajímá co mají blbí ukrajinci s blbíma rusákama,

lennne ( 12. března 2014 13:45 )

 To mate z toho, ze se vude cpete "panove" Sveta a z multikulti michani Evropy s Arabskym svetem.....narodnostni gulas jeste nikdy nic dobreho lidstvu neprinesl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud