Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Simonu postihla zákeřná nemoc: Za měsíc přišla o všechny vlasy!

Autor: kuk - 
27. února 2014
05:00

Simoně (37) se během měsíce změnil život. Před devíti lety jí totiž z ničeho nic ve velkých pramenech začaly padat vlasy, až do třiceti dní přišla o všechny. A také o veškeré ochlupení - lékaři jí totiž diagnostikovali alopecii. Co to je?

Simoně bylo teprve 28 let, když ji postihla zákeřná nemoc. Pramen po prameni začala přicházet o své bujné kadeře, až jí na hlavě nezbyla ani jediná. Lékaři jí pak sdělili, že trpí alopecií universalis - nemocí, při níž pacient ztratí vlasy i veškeré ochlupení.

Mladou ženu tak čekala náročná léčba - byl jí podán lék, jenž způsobí alergický ekzém a ten pak spustí nový růst vlasů. „Kvůli léčbě máte zhnisanou celou hlavu, ten hnis vám stéká po obličeji, dva dny nikam nechodíte, pálí to, jako byste hlavu strčila do kamen. Bylo to zklamání, že to u mě nic nevyvolalo,“ popsala drastický průběh Simona deníku Aha.

Změnil se přitom celý její vzhled - a kvůli němu se Simona setkala se spoustou předsudků.  „Připadala jsem si, že mám lepru. Když se mi dítě rozběhlo proti autu, řešila jsem, zda se rozběhnout za ním, když mi spadne paruka, nebo doufat, že auto zastaví. Samozřejmě se pak člověk rozběhne, ale je hrozné,“ říká.

Raději proto nosí paruku, která jí sebevědomí trochu zvýšila. „Dřív jsem se nechtěla nechat fotit, nechodila jsem na plesy. Hledala jsem výmluvu, proč nemůžu. Teď se tomu nevyhýbám. O mé nemoci ale skoro nikdo neví,“ svěřila se Simona.

alenam ( 27. února 2014 12:39 )

Ano, jsou mnohem horší nemoci,........jenže zkoušela jsi někdy vydržet v paruce 16 hodin denně za každého počasí? V paruce která se musí kvůli úplně holé hlavě lepit speciálním lepidlem a musí přilnout jako koupací čepice? A pak si paruku sundat a lehnout si vedle svého přítele, druha nebo muže úplně holohlavá a bez obočí a řas a dalšího ochlupení? Ona to zase taková brnkačka není. Je to dost nápor na psychiku. Žena už se necítí být ženou a u té formy nemoci, co má Simona, ví že to tak zůstane už napořád.

babcaa ( 27. února 2014 11:58 )

Kéž by to každý takto postižený jedinec dokázal brát jak ty to píšeš. Psychika je sviňa.

babcaa ( 27. února 2014 11:55 )

Naprostý nesmysl je tvůj příspěvek jelikož asi čteš ob řádek " Před devíti lety jí totiž z ničeho nic ve velkých pramenech začaly padat vlasy, až do třiceti dní přišla o všechny. " Proč s tím jde do novin pochopí každý kdo bez vlastního zavinění procházel nebo prochází něčím podobným. Ona se s tím dokázala smířit a přijmout to po dlouhých devíti letech..... Někdo se něčím podobným zbytečně užírá do konce života..... Jinému pomůže aby se s něčím podobným dokázal vyrovnat právě příběh někoho jiného....

sores ( 27. února 2014 11:35 )

Tato nepříjemná nemoc se dá dobře nahradit parukou z pravých vlasů! Kéž by každá nemoc se dala takto jednoduše vyřešit,že. 

tina13 ( 27. února 2014 09:49 )

Určitě jedna z nepříjemných nemocí. Každopádně, nadpis, že paní přišla za měsíc o vlasy, je opět naprostý nesmysl, když píší, že o ně přicházela průběžně během 9-ti let.... a pak také tu dotyčnou nechápu, kdy na konci píše, že o tom nikdo neví, proč s tím jde do novin..., no, chápete...?, ale jediný důvod v tomhle je určitě finanční, zda to paní za to stálo, ona totiž páska přes oči, až tak inkognitní není....

Zobrazit celou diskusi