Poslední pokus o záchranu slůněte: Šance na přežití jsou minimální

Ošetřovatelé podniknou poslední pokus o záchránu života slůněte.
Ošetřovatelé podniknou poslední pokus o záchránu života slůněte.  (Autor: Zoo Ostrava)
Autor: ljš - 
26. února 2014
14:03

Boj o život slůněte, které se před třemi týdny narodilo v ostravské zoo, bude zřejmě marný. Mládě se stále nenapilo mateřského mléka a šance, že se dožije dospělosti, jsou mizivé.

Když ošetřovatelé naposledy uspali matku, slonici Vishesh zjistili, že má výrazně méně mléka, než v minulých týdnech. Tým pracovníků, který případ konzultuje s odborníky po celém světě, se shodl, že pokus o navedení slůňatka ke strukům matky, je poslední.  Ze studií bohužel vyplývá, že se sloní slečna dospělosti pravděpodobně nedožije.

Slůně, které se narodilo 4. února, nemělo podle ošetřovatelů dostatečně vyvinutý sací reflex, a tak zpočátku nepilo ani náhražku z lahve a hrozilo, že vyhladoví. Po poměrně riskantním oddělení od slonice, která není zvyklá na přímý kontakt s lidmi, pak ošetřovatelé nakrmili mládě sondou přímo do žaludku. Pak jej vrátili k matce. Poté co si pracovnici zoo všimli, že slůně má tendenci olizovat ochranné látkové sítě, nabídli mu pleny napuštěné mlékem. Mládě z nich skutečně začalo cucat a následně začalo pít i z lahve.

Samička je druhým potomkem sedmnáctileté slonice Vishesh. První mládě se jí narodilo v březnu 2011 jako první živé slůně narozené v Česku. Sameček byl ale neduživý a záhy uhynul.

alicebon ( 27. února 2014 11:56 )

Ale oni to zkoušeli. Podívejte se na jejich webové stránky. Jenže to slůně se na struky prostě nechytilo. A oddojit slona asi není tak jednoduché, není to kráva.

cinderella1 ( 27. února 2014 00:15 )

<http://www.pelapapas.com.mx/htmls/nacimiento-elefante.html>

inkanela ( 26. února 2014 19:27 )

 at ho koukaj zachranit jakkoli je symbolem stesti. my lidi prirodu jen kurvime !! at se z toho dostane bobek. a ma chobot cely zivot stastne nahoru

naidka ( 26. února 2014 16:17 )

co vím, tak kozí mléko je hypoalergenní a je skvělá náhražka mateřského mléka právě proto, že ho dobře snáší většina domácích zvířat a samozřejmě i lidí . Ale u exotických zvířat je to asi jiné, pracovníci ZOO s tím jistě mají své zkušenosti a udělají, co bude v jejich silách.

abvydavatelstvi ( 26. února 2014 16:05 )

A pořádnou...!!!

Zobrazit celou diskusi