Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Na Berounsku zemřela žena: Vypila vodku a zemřela! Další metanolová oběť?

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Blesk - Petr Novotný)
Autor: ČTK, lm - 
23. února 2014
17:25

V Zadní Třebáni na Berounsku zemřela dnes dopoledne jednašedesátiletá žena. Policisté nevylučují, že příčinou její smrti byla otrava metanolem. Mohlo se ale jednat i o cévní příhodu. Co smrt ženy způsobilo, ukáže pitva.

Žena zemřela v penzionu v Zadní Třebáni, kde v sobotu večer pila vodku. Láhev policisté zajistili a poslali na expertizu. "Jedná se o běžný postup. Lékař na místě metanol jako příčinu smrti nepotvrdil, více ukáže zdravotní pitva," informovala mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Jednou z možností příčin smrti je také cévní příhoda. V třebáňském penzionu U Mlýna byla podle jeho provozovatele ubytovaná se svým přítelem. Ten přivolal záchrannou službu, avšak žena už byla mrtvá. "Láhev vodky si žena přinesla odjinud, u nás ji zakoupit nemohla," řekl provozovatel penzionu.

Výsledek pitvy bude známý pravděpodobně v pondělí. Ale i v případě, že by se podezření na otravu metanolem nepotvrdilo, policisté upozorňují, že nebezpečí otravy alkoholem nejasného původu trvá. "Varování je na místě, stále je v oběhu přibližně dva tisíce litrů alkoholu obsahující nebezpečný metanol," uvedla Zatloukalová.

Metanol je alkohol, který lidský metabolismus mění na formaldehyd a kyselinu mravenčí, které jsou pro člověka silně toxické. Ve větších dávkách způsobuje oslepnutí a smrt. Lidé by proto neměli nakupovat alkohol, jehož původ není prověřený.

V České republice od září 2012 metanol zabil 51 lidí, další desítky skončily v nemocnici. Policie stíhá v souvislosti s touto kauzou přes tři desítky lidí.

stanislava ( 23. února 2014 17:52 )

nechci reagovat morbidně, ale každému to asi patří, kdo staré zásoby alkoholu, nebo alkohol neznánemého původu nevylil do kanálu. Lidi lituji 100.-Kč vyhodit a pak umírají.

Zobrazit celou diskusi