Zůstali věrní pověsti: Nezletilý Dán nadýchal 3,17 promile!

Autor: ČTK - 
20. února 2014
15:29

Pražská policie zjistila v Praze v uplynulých dvou týdnech 284 studentů z Dánska a Švédska, kteří byli opilí a bylo jim méně než 18 let. Nejvíce naměřili policisté u jednoho z nich 3,17 promile.

Letos přijelo přijelo na výlet do Prahy zhruba 10 000 mladých Skandinávců, kteří zde trávili jarní prázdniny. Podle šéfa pražské policie Martina Vondráška řešili muži zákona převážně přítomnost alkoholu v krvi nezletilých. "Rekordmanem" se stal dánský mladík se 3,17 promilemi alkoholu v krvi.

Většina seveřanů již z metropole odcestovala. Přivezly je převážně cestovní kanceláře.

Loni způsobili Dánové řadu výtržností, policie se proto na ně letos více připravila a spolupracovala s kolegy ze zahraničí. Policisté a městští strážníci se podle Vondráška snažili předcházet konfliktům a s opilými se domluvit. Bezpečnostních akcí bylo celkem 12, policie se zaměřila na zhruba 20 restaurací a barů v centru Prahy.

Sami turisté ze severu se podle Vondráška v několika případech stali obětí zločinu. V celkem 12 případech šlo o kapesní krádeže a odcizení odložených věcí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud