Chlapec (10) si vyjel autem a boural: Policistům tvrdil, že je trpaslík!

Desetiletý chlapec si vyjel autem na projížďku, silničáři a plicistovi tvrdil, že je trpaslík  (Autor: VG/Aftenposten.no)
Autor: lvi, Aftenposten, ČTK - 
14. února 2014
09:23

Desetiletý chlapec byl ve středu brzo ráno v Norsku přistižen za volantem rodinného automobilu, v němž vzal na projížďku i půldruhého roku starou sestru. Policii na příliš mladou posádku upozornil řidič sněžného pluhu. To už měla sourozenecká dvojice za sebou deset až 15 kilometrů jízdy.

Jízdu vozu s automatickou převodovkou po zasněžené silnici přerušila drobná nehoda. "Požádal o vyvlečení vozidla z příkopu, aby mohli pokračovat v jízdě," řekl zástupce policie ve Vestopplandu na jihu Norska Kai Lyshaugen.

Pluhař však přivolal policii. Chlapec a jeho sestra, která seděla nepřipoutaná na sedadle spolujezdce, nebyli zraněni a usmívali se. "Zdá se, že to udělal z rozmaru. V noci se probudil, i jeho sestra byla vzhůru, tak ji vzal na projížďku," řekl Lyshaugen.

Podle deníku Dagbladet mladý motorista tvrdil, že měli namířeno k babičce, která žije asi 30 kilometrů od jejich domu. Údržbáře silnic Haralda Storsveena chlapec přesvědčoval, že je trpaslík, a proto je tak malý. "Říkal, že sjel ze silnice, když se chtěl otočit, aby se domů vrátil pro řidičský průkaz," řekl Storsveen.

Policie děti doprovodila domů a rodiče požádala, aby příště děti víc hlídali. Incident prý žádnou další dohru mít nebude.

lidusa123 ( 14. února 2014 16:01 )

Tak to jsem se tedy pobavila.Kluk se vyzna tedy!!

zaviracispendlik ( 14. února 2014 10:32 )

nebo právník

mortis69 ( 14. února 2014 10:06 )

Šikovnej klučina Z něj jistě jednou bude politik EU

mortis69 ( 14. února 2014 10:01 )

To je Norsky policista-to nevíš?

uzar ( 14. února 2014 09:55 )

No, kdo nebo co je "plicista"?!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud